11 Aralık 2016

Balıkçılar yarıştı

Balıkçılar yarıştı
Haber İçi Üst

Yenierenköy Belediyesi’nin her yıl Karpaz Plaj Şenlikleri çerçevesinde düzenlediği Olta ve Zıpkınla Balık Avlama Turnuvası dün Karpaz’da gerçekleştirildi.

Yenierenköy Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, KKTC Avcılık Atıcılık Federasyonu, Yenierenköy Avcılık Atıcılık Birliği ve Yenierenköy Belediyesi işbirliğinde düzenlenen ve Ahmet Eriman, İbrahim Garipsazcı ve Ejder Antel anısına yapılan turnuvanın sponsorluğunu Öz Marina ve Yenierenköy Kooperatif Kredi Şirketi üstlendi.

302 SPORCU KATILDI

Turnuvaya KKTC Avcılık Atıcılık Federasyonu’na üye ve lisanslı 302 sporcu katılırken, sabah erken saatlerde başlayan turnuva öğle saatlerinde tamamlandı.

Avlanan balıkların Yenierenköy Belediye Restoranı’nda tartılmasının ardından konuşan Yenierenköy Belediye Başkanı Özay Öykün, turnuvaya katılımın yüksek oluşunun bölge açısından olumlu olduğunu dile getirerek, katılan sporculara ve destek verenlere teşekkür etti.

KKTC Avcılık Atıcılık Federasyonu Başkanı Aysın Karaderi, turnuvaya katılımın yüksek olduğunu belirterek, katkıda bulunanlara teşekkür etti.
Öz Marina Direktörü Çetin Uzun da, “böylesi anlamlı ve güzel bir organizasyonda yer almaktan mutluluk duyduklarını” dile getirerek, katılanlara ve katkı koyanlara teşekkür etti.

ÖDÜLLER…

Turnuvada ödül alanların isimleri şöyle:

OLTA İLE BALIK AVLAMA

Olta ile Balık Avlama’da en büyük balık (kadınlar): Pınar Şaşmaz (Lefkoşa Avcılık Atıcılık Birliği)
Olta ile Balık Avlama’da en büyük balık (erkekler): Vedat Osmanlı (Çamlıbel Avcılık Atıcılık Birliği)

OLTA BALIK BAYAN FERDİ:

Sevim Olgun / Lefkoşa Avcılık Atıcılık Birliği
Sevay Şaşmaz/  Lefkoşa Avcılık Atıcılık Birliği
Nazlı Tulga/ Yenierenköy Avcılık Atıcılık Birliği

OLTA BALIK KADIN TAKIM:

Lefkoşa Avcılık Atıcılık Birliği
Yenierenköy Avcılık Atıcılık Birliği
Gazimağusa Avcılık Atıcılık Birliği

 

OLTA BALIK ERKEK FERDİ:

Abdullah Canbolat (Dipkarpaz Avcılık Atıcılık Birliği)
Yenal Cecer (Yenierenköy Avcılık Atıcılık Birliği)
Sertan Cecer (Yenierenköy Avcılık Atıcılık Birliği)

OLTA BALIK ERKEK TAKIM:

Yenierenköy Avcılık Atıcılık Birliği
Dipkarpaz Avcılık Atıcılık Birliği
Gönyeli Avcılık Atıcılık Birliği

ZIPKINLA BALIK AVLAMA (A) KATEGORİSİ
ZIPKINLA BALIK AVLAMA EN BÜYÜK BALIK:

Hasan Cambazoğlu- Mustafa Yeşilada (Girne Avcılık Atıcılık Birliği.)

TAKIM:

Gönyeli Avcılık Atıcılık Birliği
Gazimağusa Avcılık Atıcılık Birliği
Girne Avcılık Atıcılık Birliği

FERDİ:

Ersan Karayel- Aziz Hasa (Gönyeli Avcılık Atıcılık Birliği)
Kufi Tulga- Hasan Ekşici (Gazimağusa Avcılık Atıcılık Birliği)
Hasan Cambazoğlu- Mustafa Yeşilada (Girne Avcılık Atıcılık Birliği)

ZIPKINLA BALIK AVLAMA (B) KATEGORİSİ
ZIPKINLA BALIK AVLAMA EN BÜYÜK BALIK:

İbrahim Aydener- Mehmet Metni (Yenierenköy Avcılık Atıcılık Birliği)

TAKIM:

Yenierenköy Avcılık Atıcılık Birliği

FERDİ:

İbrahim Aydener- Mehmet Metni (Yenierenköy Avcılık Atıcılık Birliği)
Hasan Alkoçoğlu-Ali Er (Yenierenköy Avcılık Atıcılık Birliği)
Osman Beşerler- Salih Tulga (Yenierenköy Avcılık Atıcılık Birliği)

FACEBOOK YORUMLARI
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil