En Üst

27 Nisan 2017

Balıkçıl kuşlarının nefes kesen okyanus dalışı

Balıkçıl kuşlarının nefes kesen okyanus dalışı
Haber İçi Üst

AA- Bilgin Şaşmaz – Dominik Cumhuriyeti'nin Samana kenti yakınlarındaki Bakardi adası açıklarında avlanan balıkçıl kuşları, okyanusa yaptıkları keskin dalışlarla izleyenlere unutulmaz dakikalar yaşatıyor.
Birçok sinema ve reklam filminin yanı sıra tanınmış TV yarışmalarına da ev sahipliği yapan Dominik Cumhuriyeti, palmiye ağaçları altındaki beyaz renkli kumsalları ve turkuaz rengi deniziyle popülaritesini her geçen gün artırıyor.
Ülkenin son dönemde parlayan yıldızı Samana kentindeki Bakardi adasını ziyaret eden turistler, doğal yaşamla iç içe unutulmaz bir tatil imkanı buluyor.
Doğal yapısının bozulmaması için tüm özenin gösterildiği adayı ziyaret eden turistler, balıkçıl kuşlarının avlanmalarına da şahit olabiliyor.
Turistlerin hiç beklemedikleri sırada sahilde beliren balıkçıl kuşları okyanusa dalış yaparak karınlarını doyuruyor. Zaman zaman toplu şekilde havalanan ve aynı anda okyanus sularına dalışa geçen balıkçılların dakikalar süren avlanma sahneleri ilgi çekiyor.

Dominik Cumhuriyeti

Türkiye'ye yaklaşık 9300 kilometre uzaklıkta, Karayipler'deki Hispanyola adasının doğu bölümünde yer alan Dominik Cumhuriyeti, Porto Riko'nun batısında, Küba ile Jamaika'nın doğusunda yer alıyor.
Venezuela ile deniz komşusu olan Hispanyola adasının batı kısmında ise Haiti bulunuyor. Başkenti Santo Domingo olan Dominik Cumhuriyeti, 10,2 milyon nüfusa sahip. Bakardi adasının bağlı bulunduğu Samana kentinde ise 170 bin kişi yaşıyor.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King