Dünya

Bale değil fuhuş yuvası!

Birce BORA/Londra – Hürriyet Volochkova, zaman zaman balerinlerin ülkenin oligarklarının verdiği büyük akşam yemeklerine katılmak zorunda  bırakıldığını ve bu ortamlarda misafirlerle seks yapmalarının beklendiğini anlattı.

2003 yılında "çok şişman olduğu" iddiasıyla Bolşoy’daki işine son verildikten sonra tüm dünyada ünlenen Volochkova, "Bu yemeklere gitmeye zorlanan kızlara, önceden isteyenlerle seks yapmalarının beklendiği söyleniyordu" dedi.

1998 yılında balenin baş balerini olan ve bu rolü beş yıl boyunca sürdüren Volovhkova, oligarklara sunulan balerinlerin genelde arka plan dansçıları olduğunu ancak bazen solistlerden de böyle taleplerde bulunulduğunu iddia etti.

İşinden atıldıktan sonra Bolşoy Balesi’ne açtığı davayı kazanan ancak görevine geri dönemeyen Volochkovo ‘’Ne yazık ki yöneticiler Bolşoy’u bir genel eve çevirdi. Orada çalışırken sık sık oligarklarla seks yapmam talep ediliyordu’’ dedi.

Balenin yöneticisi Antoly Iksanov ise eski baş balerinin iddialarını şiddetle reddetti.

Bolşoy tiyatrosu en son Ocak ayında sanat yönetmeni Sergei Filin’in yüzüne sulfurik asit atılması ile gündeme gelmişti.  Saldırı sonrasında Filin’in vücudunun büyük bir kısında üçüncü derece yanıklar oluşmuş ve görme kaybı yaşamıştı.

Balenin baş Baleti Pavel Dmitrichenko sanat yönetmenine yapılan saldırıdan suçlu bulunmuş, ancak ünlü balet Sanat yönetmenini dövmesi için birini tuttuüunu, asitli saldırıda parmağı olmadığını söylemişti.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı