En Üst

26 Temmuz 2017

Haber Üst

Bakü’de ,“Aıtf 2013” Turizm Fuarı’nda KKTC’yi Tanıtılıyor

Bakü’de ,“Aıtf 2013” Turizm Fuarı’nda KKTC’yi Tanıtılıyor
Haber İçi Üst
Haber Yazı İçi

Turizm, Çevre ve Kültür Bakanlığı Azerbaycan’ın Bakü şehrinde düzenlenen “AITF 2013” Turizm Fuarı’nda KKTC’yi tanıtıyor. Fuar çerçevesinde Bakü’ye giden  Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel de, temaslarda bulunuyor.

Bakanlık’tan yapılan açıklamaya göre, fuarda Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel’e, Turizm Tanıtma ve Pazarlama Dairesi Müdürü Derviş Gezer de eşlik ediyor.

Kuzey Kıbrıs standını ziyaret eden Azerbaycan Kültür ve Turizm Bakanı Ebulfez Karayev, Turizm, Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel ile özel bir görüşme gerçekleştirdi.

Görüşmede iki bakan KKTC turizmi hakkında konuşarak yeni çalışmalar ve projeler konusunda karşılıklı görüş alış verişinde bulundu.

KKTC standını Türkiye Bakü Büyükelçisi Alper Coşkun ve Azerbaycan Turizm Endüstrisi Müdürü Cafer Caferoğlu da ziyaret ederek bilgiler aldılar.

Bakan Ünal Üstel, Azerbaycan Turizm Endüstrisi Müdürü Cafer Caferoğlu ile de bir görüşme gerçekleştirdi.

MUTABAKAT

Görüşmede iki ülke arasındaki yıllardır süre gelen protokol anlaşmasını iyileştirmek ve devam ettirmek üzere mutabakata varıldı.

Mutabakat uyarınca turizm öğrencilerinin hem Azerbaycan’da hem de KKTC’de staj yapmaları ve daha verimli bir eğitim almaları için de yeni çalışmalar yapılacak.

İki ülke arasındaki dostluğun simgesi olan bu işbirliklerin her zaman devam edeceğini söyleyen Bakan Ünal Üstel, Azerbaycan yetkililerinin kendilerine çok sıcak ve samimi davrandıklarını vurguladı.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Live Score & Live Score App