En Üst

26 Temmuz 2017

Haber Üst

Bakkalda veresiye dönemi

Bakkalda veresiye dönemi
Haber İçi Üst
Haber Yazı İçi

Ekonomik kriz dolayısıyla Rum tüketiciler süpermarketlerden mahalle bakkallarına dönüş yaptı. Mahalle bakkalları da 1980’lerin sonunda çekmeceye kaldırdığı veresiye defterlerini yeniden açmaya başladı.

Politis “Veresiye Dönemi… Tüketiciler Mahalle Bakkallarına Dönüş Yaptı” başlığıyla yansıttığı haberinde, mahalle bakkallarının veresiye defterlerini çekmeceden çıkardıklarını, sadece günü geçirmek için ihtiyaçları kadar (örneğin bir paket makarna, biraz kıyma) alışveriş yapan müşterilerinden para yerine “deftere yaz” cevabı aldıklarını yazdı.

Habere göre Rum tüketiciler son iki yıldır süpermarketleri terk edip mahalle bakkallarına, manavlarına ve kasaplarına yöneldiler.

Alışveriş ödemelerini, küçük esnafın açtığı veresiye defterlerine yazdırıp aybaşlarında veya paraları olunca ödüyor. Süpermarketlere devam eden tüketiciler ise eskisi gibi alacakları ürünün markasına değil fiyatına bakıyor. Bu arada iş hacimlerini yüzde 30 oranında kaybettikleri için zor günler yaşayan büfeler de kapatma noktasına geldi.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Live Score & Live Score App