Badminton Federasyonu’nda “speedminton” hazırlığı

0
457
Badminton Federasyonu’nda “speedminton” hazırlığı

17. Akdeniz Oyunları’nın badminton dalında yapılan müsabakaları izlemek için Mersin’e giden Badminton Federasyonu Başkanı Hüseyin Özün Yamaç, Akdeniz ülkeleri Badminton Federasyonu yetkilileri ile görüşmelerde bulunuyor

Yeşim Tuncel KOTAK

Badmintondan türetilmiş bir spor olan “speedminton”la ilgili son zamanlarda antrenmanlar gerçekleştiren Badminton Federasyonu, ilgi çekmesi beklenen bu yan dalın tanıtımını da yakın bir tarihte yapmaya hazırlanıyor.
Badmintondan farklı olarak ağsız ve belli ölçülerde kortla sınırlı olmayan bir alanda oynanabilen ve bu özelliği sayesinde herkesin rahatlıkla ilgilenebileceği “speedminton”ın ülkemizde de ilgi göreceği yönünde inanç hakim.
Dünyada ilgi duyulan dal olarak kendini göstermeye başlayan “speedminton”ın resmi saha ölçüsü olsa da genel olarak arada ağ olmaması ve belli bir ölçüye sahip olanda oynanma zorunluluğu gerekmediğinden sokaklar, plajlar ve herhangi bir sahada da oynanabiliyor.
Konu ile ilgili olarak Havadis Spor Servisi’nin sorusunu yanıtlayan Badminton Federasyonu Başkanı Hüseyin Özün Yamaç, kısa süre önce antrenmanlarına başlanan “speedminton”un tanıtımını yakın zamanda yapacaklarını söyledi. Yamaç, yeni dalın halka tanıtımının düzenlenecek “gösteri maçı” ile olacağını da sözlerine ekledi.

Yamaç, Akdeniz Oyunları’nda

Mersin’de devam eden “17. Akdeniz Oyunları”nın badminton dalındaki müsabakaları izlemek üzere burada bulunan Badminton Federasyonu Başkanı, Akdeniz ülkelerinin Badminton Federasyon Başkanları ile görüşmelerde bulunuyor. Yamaç, bu görüşmelerin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin ev sahipliği yaptığı geleneksel Uluslararası Dr. Küçük Oyunları ile ilgili olumlu sonuçları olacağı haberini verdi.
Öte yandan, Akdeniz Oyunları için önceki gün Mersin’e giden başkan Yamaç, Akdeniz Badminton Federasyonu (COMEBA)’nun burada gerçekleştirilen başkanlık seçimi sonunda Türkiye Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik’in COMEBA’nın yeni başkanı seçildiğine işaret ederek bu önemli gelişmenin ülke açısından olumlu getirisi olacağı yönündeki inancını dile getirdi.
Badminton Federasyonu Başkanı Hüseyin Özün Yamaç, Türkiye Federasyon Başkanı’nın bu yeni misyonu konusunda ise “Akdeniz ülkesiyiz, önümüzdeki dönemde neler yapılabilir diye bir çalışma başlatma girişimindeyiz. Önümüzdeki dönemde değişik atmosferler oluşacak, gelişme bekliyoruz” diye konuştu.