Babasını kaçırıp bıçak çekti!

15
Babasını kaçırıp bıçak çekti!

AYHAN ÖZGEÇ YATAK ODASINDA ÖLÜ BULUNDU

Güzelyurtlu 59 yaşındaki Ayhan Özgeç, ani rahatsızlık sonucu hayatını kaybetti.

Polis bültenine göre, dün sabah 06.30’da evinin yatak odasında ölü bulunan Özgeç’in kesin ölüm sebebinin belirlenmesi için otopsi yapıldı ve ileri tetkik için doku örnekleri alındı.

Lefkoşa’daki evinden ayrılan ve geri dönmeyen 15 yaşındaki Buse Kızılkaya aranıyor. Genç kızın dün sabah saat 10.00 sıralarında evinden ayrıldığı belirtildi.

SAHTE LİSE DİPLOMASI 8 YIL SONRA ORTAYA ÇIKTI

Sürücü eğiticisi olmak amacıyla İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı’nın düzenlediği sınava girmek için sahte lise diploması kullandığı 8 yıl sonra ortaya çıkan A.O. (K-47), tutuklandı.

Zanlının, 2005 yılında sürücüsü eğiticisi olmak maksadıyla İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı’nın düzenlediği sınava girerken, lise diploması olmadığı halde, görevli memuru dolandırmak amacıyla adına sahtelediği lise diplomasını sınav komisyonuna verip, sahte evrak kullandığı anlaşıldı.

BABASINA BIÇAK ÇEKTİ, KAÇIRDI

Lefkoşa’da dün bir kişi, kendisine para vermediği gerekçesiyle babasına bıçak çekti ve kaçırdı.

Polis bültenine göre, kendisine para vermediği gerekçesiyle babasının evine giden S.S. (35), önce duvardaki fotoğrafları yere fırlatıp ayaklarıyla kırdı; ardından da tasarrufunda kanunsuz olarak taşıdığı bıçakla babası S.S.’yi korkutup zorla bir arabaya bindirip kaçırdı.

Zanlı S.S. tutuklandı ve hakkında soruşturma başlatıldı.

GAZİMAĞUSA’DA HIRSIZLIKLAR

Gazimağusa’da Süleyman Uluçay’ın evinden bir dizüstü bilgisayar (laptop) ile bir Ipod 4 çalındı.

Hırsızlığın önceki gece 20.00-22.30 saatleri arasında meydana geldiği ve soruşturmanın sürdüğü belirtildi.

Yine Gazimağusa’da dün Hikmet Tekin’in evinden de çeşitli ziynet eşyaları çalındı. Hırsızın giriş kapısı kırarak eve girdiği kaydedildi.

HIRSIZLIK VE MADEN TACİRLİĞİ

Lefkoşa’da dün sabah bir inşaattan üç tane kalorifer çalan ve izinsiz maden tacirliği yaptığı tespit edilen T.Y. (E-37) tutuklandı.

ASKERİ BÖLGEYİ İHLAL

Lefkoşa’da Çağlayan bölgesinde dün sabah 05.30’da birinci derecede askeri yasak bölgeyi ihlal ettikleri sırada yakalanan 3 genç tutuklandı.

Zanlıların C.K.(E-19), M.Ş. (E-15) ve A.V.(E-13) olduğu belirtildi.