Babalar “o gün” de çalıştı

0
19
Babalar  “o gün” de çalıştı

Her gün çalışmak zorunda olduklarını, geçindirmek zorunda oldukları bir ev bulunduğunu belirten babalar, Havadis’e yaptıkları açıklamada, “Bizim çalışmama lüksümüz yok. Her gün eve ekmek götürme derdimiz var” dedi

Babalar Günü, KKTC’nin her köşesinde farklı şekilde kutlanırken, bazı babalar, dedeler bu özel günde vakitlerini çocuklarıyla, torunlarıyla geçirebilirken, bazıları pazar günü de çalışmak zorunda kaldı. Lefkoşa’da Terminal’de kurulan Açık Pazar’da, Babalar Günü’nü çocuklarıyla geçiremeyen esnafın keyfi yoktu.
“Ekmek parası için yine buradayız” diyen esnaf, ekonomik zorluklara dikkat çekerek, sadece dün değil her pazar gününde aileleriyle vakit geçiremediklerinden de yakındı.
Her gün çalışmak zorunda olduklarını, geçindirmek zorunda oldukları bir ev bulunduğunu belirten babalar, Havadis’e yaptıkları açıklamada, “Bizim çalışmama lüksümüz yok. Her gün eve ekmek götürme derdimiz var” dedi. 

Babalar ne dedi?
Ali Gencer
“Bugün Babalar Günü. Biz de evde çocuklarla vakit geçirmek isterdik ama hayat herkese aynı şansı tanımıyor. Torunlarla ilgilenmek böyle günden onların sevgilerini hissetmek isterdik. Ama çalışmak zorundayız. Yine pazar yerindeyiz. Bir gün bile bize kayıp. O yüzden Babalar Günü sadece sembolik bir şey olarak kalıyor”

 

 

 

 

Mithat Yücel
“Gönül isterdi ki Babalar Günü’nü ailemizle geçirelim. Bunu kim istemez ki. Ama para kazanmak lazım. Zaman durma zamanı değil. Her pazar olduğu gibi yine buradayız. Tüm babaların gününü kutlarım, bizim gibi çalışmak zorunda olanların da.”

Işılay Paşalar
“Biz her pazar buradayız. Babalar Günü’nde de. Bazı babalar hayat şartları dolayısıyla özel günlerde de çalışmak zorunda. Hayatın bütün yükünü çeken bazı babalar var. Ben de o babalardan biriyim. Bir kızım var zaten o da işsizlik ve şartlar nedeniyle Antalya’da. İşte böyle bir Babalar Günü benim için.”

 

 

 

 

 

Abuzer Hasöz
“Bugün özel bir gün. Çocuklarım yanımda olsun isterdim elbette. Ama işlemek, para kazanmak mecburiyetindeyiz. Böyle bir günde evlatlarla denize, pikniğe gitmek isterdim.  Ama her pazar günü buradayım.”

 

 

 

 

 

Hasan Gönül
“Benim altı tane çocuğum, on iki tane torunum var. Hepsi de Türkiye’de. Bir oğlum burada. O da bugün yanımızda değil. Her pazar Elye’den çıkar Açık Pazar’a geliriz. Babalar Günü’nde de yine buradayız.”