B. Bağcıl’dan transfer 3’lüğü

30 Temmuz 2013 Salı | 12:24
B. Bağcıl’dan  transfer 3’lüğü
Kıbrıs Town Houses

ERTAÇ BONSERVİSLİ ALINDI… Futbolda 2013-2014 sezonunda zirve yarışı yapmayı hedefleyen Bostancı Bağcıl, geçtiğimiz sezon Kaymaklı’dan kiraladığı eski gol kralı Ertaç Taşkıran’ı bu kez bonservisi ile kadrosuna kattı

MURAT GERTİK VE ŞAHİN KİRALANDI… Bağcıl, bonservisi Türk Ocağı’nda bulunan ve geçtiğimiz sezon Yenicami’de kiralık olarak forma giyen yetenekli genç futbolcu Murat Gertik ile birlikte, Lapta’nın başarılı stoperi Şahin Şeker’i “satın alma opsiyonlu” kiralık olarak renklerine bağladı

SEZON AÇILIŞI YAPILDI… Yeni sezon açılışını dün resmen yapan Bağcıl’da Başkan Hasan Besim, Havadis’e yaptığı özel açıklamada, tüm fedakarlıkların yöneticiler tarafından yapıldığını dile getirdi ve futbolumuzun “marka değerinin” yükselmesi için ilgilileri “gerekeni” yapmaya davet ederek fair-play mesajı verdi

Coşkun KUTAY

2013-14 futbol sezonunda şampiyonluk yarışına dahil olmak isteyen Güzelyurt bölgesi Süper Lig ekiplerinden Bostancı Bağcıl, transfer bombalarını bir bir patlatıyor.
Bostancı Bağcıl ilk büyük hamleyi, Küçük Kaymaklı futbolcusu eski gol kralı Ertaç Taşkıran’ı kadrosuna dahil ederek yaptı. Bağcıl Başkanı Hasan Besim ve K.Kaymaklı Başkanı Ali Başman arasında yapılan görüşmeler sonrasında taraflar prensipte anlaştı ve Ertaç bonservisiyle birlikte Bostancı Bağcıl’a transfer oldu. Bu arada, Ertaç, başkan Besim’in daveti üzerine dün yapılan sezon açılışını izledi. 

Murat Gertik transferi tamam  

Geçen sezon Yenicami’de “kiralık” olarak oynayan Türk Ocağı futbolcusu Murat Gertik’i transfer listesine dahil eden Bostancı Bağcıl, Gertik ile Türk Ocağı yönetimi arasında yapılan görüşmelerden olumlu bir sonuç çıkmaması üzerine, genç forvete talip oldu.
Taraflar, uzun süren görüşmeler sonrasında Murat Gertik’in kiralık olarak Bostancı Bağcıl’a transferi konusunda anlaşma sağladı. Gertik ile de anlaşarak genç forveti renklerine bağlayan Bostancı Bağcıl, bu transferin kiralık + satın alma opsiyonlu olması hususundaki ısrarını sürdürüyor.

Şahin Şeker de B. Bağcıllı oldu

Bostancı Bağcıl, bir süredir etmek istediği Lapta’nın başarılı stoperi Şahin Şeker’i kiralık olarak, satın alma opsiyonuyla birlikte kadrosuna kattı. Dün bir araya gelen tarafların görüşmesi Şahin’in, Bostancı Bağcıl’a transferi ile noktalandı.

Behiç, Bağcıl yolunda

2012-13 sezonunda Bağcıl’dan Yenicami’ye transfer olan Behiç, Bostancı Bağcıl’a dönüş hazırlıkları yapıyor. Tarafların uzun süren görüşmeleri sonrasında, Behiç’in Bostancı Bağcıl’a transferine “bitti” gözüyle bakılıyor. 

Bağcıl’ın, kaleci Ufuk ısrarı sürüyor

Ertaç’ın transferi ile ilgili ortaya çıkan olumlu sonuç sonrasında Başkan Hasan Besim, Başkan Ali Başman’dan kaleci Ufuk’u da istedi. Başman ise, bu konuyu teknik ekip ile görüştükten sonra değerlendireceğini belirtti.

B. Bağcıl sezonu açtı

Önemli transferlere imza koyarak dikkatleri üzerine çeken Bostancı Bağcıl’ın Başkanı Hasan Besim, Havadis’e yaptığı açıklamada memnuniyetini dile getirdi. Besim, “Gerektiğinde, paradan daha önemli olan itibarımız ve sözümüz, bu transferleri yapmamıza yetti” diye konuştu.
Tüm fedakarlıkların yöneticiler tarafından yapıldığını dile getiren Besim, futbolumuzun “marka değerinin” yükselmesi için ilgilileri, gerekeni yapmaya davet etti. Bağcıl Başkanı, yeni sezona yönelik “fair-Play” temennisini de dile getirdi.