Ayranımız yok içmeye…

18 Haziran 2013 Salı | 13:04
Ayranımız yok içmeye…
Kıbrıs Town Houses

Mersin’in ev sahipliğindeki Akdeniz Oyunları’nda geri sayım heyecanı sürüyor. Resmi açılışın 20 Haziran’da yapılacağı oyunlarda, basketbol ilk karşılaşmaları bugün başlayacak

 Akdeniz Oyunları’nda KKTC olarak herhangi bir şekilde bulunmamıza rağmen Spor Bakanlığı’nın 30 kişilik kafile ile gezme amaçlı sadece açılış törenlerine katılma kararı alması şok etkisi yarattı

 Meclis’te dün okunan yeni hükümet programında mali disiplin konularına dikkat çekilirken, Spor Bakanlığı’nın havuzun elektrik borcunu ödemeyip böyle bir organizasyona girişmesi tepki topladı

Mersin’in ev sahipliğindeki Akdeniz Oyunları’nda geri sayım heyecanı sürüyor. Resmi açılışın 20 Haziran’da yapılacağı oyunlarda, basketbol ilk karşılaşmaları bugün başlayacak. Akdeniz Oyunları’nda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti olarak herhangi bir spor branşında yer almayacak olmamıza rağmen, ülkemizden de kalabalık bir kafile ile Mersin’e gidilmesi planlanıyor.
Akdeniz Oyunları’na akreditasyon talebi yapılmasına rağmen gerekli onay alınmadı ve ülkemizden gitmesi planlanan kafilenin akredite olamadığı öğrenildi. Spor Bakanlığı’nın organize ettiği oyunlara gidilmesi konusunda belirlenen kafilede 30 kişinin bulunduğu öğrenildi.
Spor Bakanlığı ve bakanlığın belirlediği spor federasyonlarının başkanlarının katılması beklenen Akdeniz Oyunları’na 30 kişilik bir kafile ile gidilmesi ülkemiz spor gündemine bomba gibi düştü. Devlete ait yüzme havuzunun elektrik borcunun ödenmemesi ve spor federasyonlarının ihtiyaçlarının karşılanmamasına rağmen Spor Bakanlığı’nın sadece açılışlarında yer almak için Mersin’e gezi düzenlemesi spor kamuoyunda şok etkisi yarattı.
Mersin’deki oyunların sadece açılışına izleyici olarak katılacak 30 kişilik kafilede yer alan bazı spor federasyonu başkanlarının konudan habersiz olduğu ve gitmeye de çok gönüllü olmadı öğrenilirken, nasıl bir program ile Akdeniz Oyunları’nda bulunulacağı ise açıklanmıyor.
28 Temmuz erken genel seçimine kadar oluşturulan geçici hükümetin Başbakanı Sibel Siber dün okuduğu hükümet programında her türlü ekonomik tedbir ve mali disiplin politikalarına dikkat çekerken, Spor Bakanı Asım İdris’in konuya nasıl yaklaşacağı merakla bekleniyor.
30 Haziran’a dek sürecek organizasyonda, ilk olarak erkek basketbol maçları yapılacak.
Türkiye A Milli Basketbol Takımı, ilk maçında bugün saat 19.30’da Cezayir ile Servet Tazegül Spor Salonu’nda karşılaşacak. Ayrıca saat 15.00’te Sırbistan-İtalya, saat 17.15’te de Makedonya-Mısır maçları aynı salonda oynanacak.