Aynı Marketi İki Kez Soydular

0
14
Aynı Marketi İki Kez Soydular

 

Duygu ALAN
Hamitköy’de faaliyet gösteren bir süpermarkete üst üste iki gün giderek, market reyonunda satışa sunulan temizlik maddelerini çalan 3 kişi, Lefkoşa’da tespit edilerek tutuklandı.
Sabuhi Kahramanov ve Jalil Jalilzade isimli iki kişi, 22 Mayıs 2013 tarihinde Hamitköy’de faaliyet gösteren bir süpermarkete müşteri gibi girdi ve marketin temizlik reyonunda satışa sunulan çok sayıda temizlik ürününü yanlarında getirdikleri sırt çantalarına doldurdu.
Süpermarketten, hiçbir şey olmamış gibi ellerini kollarını sallayarak çıkan zanlılar, 23 Mayıs 2013 tarihinde bu kez de yanlarına Ceyhun Mammadzuda isimli kişiyi alarak gitti.
Süpermarkete yine müşteri gibi giren zanlılar, yine temizlik ürünleri reyonunda satışa sunulan ve toplam değeri 188 TL olan muhtelif markalarda temizlik ürününü çaldılar.
Zanlılar, çaldıkları ürünleri yine yanlarında getirdikleri sırt çantasına doldurup, süpermarketten çıktılar.

Suçlarını itiraf ettiler
Hırsızlık olayının süpermarket yetkilileri tarafından fark edilmesi üzerine harekete geçen polis, zanlıları kısa sürede tespit ederek tutukladı.
Üç zanlı da yapılan sorgularında polise gönüllü ifade vererek, suçlarını kabul etti.

3 gün poliste tutuklu kalacaklar
Süpermarkete hırsızlık maksadı ile giren ve marketten birçok ürünü çalan üç zanlı Sabuhi Kahramanov, Jalil Jalilzade ve Ceyhun Mammadzuda, Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde dün yargıç önüne çıkarıldı.
Zanlılar hakkında soruşturmayı yürüten polis, her üç zanlının da soruşturma maksatlı 3’er gün süre ile poliste tutuklu kalmasını talep etti.
Mahkeme, zanlıların 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.