Aydınlatma ücretine son…

28 Şubat 2013 Perşembe | 14:07
Aydınlatma ücretine son...

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkan adayı Dr. Suphi Hüdaoğlu, hem Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu (KIB-TEK), hem de belediyelerin halktan aydınlatma ücreti aldığını belirterek, LTB Başkanlığını seçimlerini kazanmaları halinde, halktan aydınlatma ücreti alınmasına son vereceklerini açıkladı.

TDP Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre Hüdaoğlu, TDP Genel Sekreteri Cemal Özyiğit, Lefkoşa İlçe Başkanı Memduh Çeto, MYK Üyesi Gülçin Erkmen ve Hukuk Komitesi Başkanı Av. Barış Mamalı’dan oluşan bir heyetle bu sabah Türk Sen’i ziyaret etti.

ÖZYİĞİT: “LTB BATAĞA SÜRÜKLENDİ”

TDP Genel Sekreteri Cemal Özyiğit,  Kıbrıs sorununun çözümsüzlüğünün yanı sıra, içte de birçok ciddi sorun yaşandığı, dayatma paketlerle Kıbrıs Türk halkına yönelik saldırıların olduğunu, kriminal olayların günlük yaşamın bir parçası haline geldiğini iddia etti.

Özyiğit, önceki gün gümrük memuruna yönelik yapılan saldırıyı da protesto etti.

LTB’nin, “Bilgisiz, beceriksiz yöneticilerin keyfi ve usulsüz icraatları ile batağa sürüklendiğini” söyleyen Özyiğit, “LTB’yi ayağa kaldırmak hepimizin görevidir. Bizler de LTB’yi ayağa kaldırmak için elimizi taşın altına koyduk ve Dr. Suphi Hüdaoğlu’nu aday gösterdik” dedi.

Özyiğit, mesleğindeki başarıları yanında Tabipler Birliği Başkanlığı döneminde yaptıklarıyla da halkın büyük takdirini toplayan Dr. Suphi Hüadoğlu ve ekibinin bu işin üstesinden gelebileceğini söyledi.

HÜDAOĞLU: “ŞEFFAF OLACAĞIZ”

TDP LTB Başkan adayı Dr. Suphi Hüdaoğlu, “Çarpık düzenin kurucuları şimdi de ülke değerlerini peşkeş çekme yarışına girdi, KTHY’nin batırılmasının yanı sıra, Ercan, DAÜ gibi kurumlar elden çıkarıldı, elektrik ve telefon gibi kurumlar ise sırada” dedi.

Hüdaoğlu, LTB seçimlerini kazanmaları halinde, peşkeş çekmelere karşı aktif mücadele veren TÜRK SEN ile paydaş olacaklarını ve mücadelelerine tam destek vereceklerini söyledi.

Halktan bir süreden beridir, hem KIB-TEK’in hem de belediyelerin, aydınlatma ücreti aldığını, bunun halka yapılan büyük bir haksızlık olduğunu söyleyen Hüdaoğlu, “Göreve gelmemiz halinde biz aydınlatma ücreti almayacağız. KIB-TEK’in hakkını talep etmeyeceğimiz gibi, kurumun bu hakkını alabilmesi için de elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

LTB ile ilgili üç temel prensipleri olduğunu söyleyen Hüdaoğlu, bunları mali disiplin, idari yapının yeniden yapılandırılması ve geçmişte yapılan yolsuzlukların takibi ve sonuçlandırılması olarak sıraladı.

Göreve gelmeleri halinde şeffaf olacaklarını, belediye meclis toplantılarını canlı yayınlama düşüncesinde olduklarını da belirten Hüdaoğlu, “Geçmişe takılıp kalmadan, çalışanlarla, halka, örgütlerle el ele verip hep beraber ayağa kalkacağız” dedi.