Ayda Lapta’yı salladı

20

6. Lapta Turizm Festivali kapsamında konser veren Ayda Mosharraf, seslendirdiği şarkılarla ve sahne performansı ile hayranlarının beğenisini kazandı
Konser sonrasında Havadis’e özel açıklamalarda bulunan Ayda, ikinci kez adamızda konser verdiğini ve daha sık adamıza gelerek konser vermek istediği mesajını verdi

Günay TOYGAR

Lapta Belediyesi’nin “Lapta’nın tarihi, doğası, sosyo-kültürel yaşamı ve bölgenin turistik tanıtımına katkı yapma amacıyla” düzenlediği Kuzey Kıbrıs Lapta Turizm Festivali geçtiğimiz akşam Ayda konseri ile başladı.
“O Ses Türkiye” Yarışması’nda gösterdiği başarı ile hayranlık kazanan Ayda Mosharraf konserinde muhteşem bir performans sergiledi. Yoğun ilgi ile karşılaşan Ayda konser sonrası Havadis Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulundu.
O ses Türkiye yarışmasında gösterdiği başarının hayallerini gerçekleştirdiğini ve geniş kitleler tarafından tanındığını belirten Ayda, müziğin kendisi için çok şey ifade ettiğini söyleyerek yaşamını müzikle bulduğunu vurguladı.
Herhangi bir albüm hazırlığı bulunmadığını da belirten Ayda, bunun için çalışmaya devam ettiğini ve albüm çıkarmak istediğini dile getirdi.
Müziğe küçük yaşlarda gönül verdiğini söyleyen Ayda 15 yaşında gitar çalmaya başladığını ve birçok bestesinin olduğunu söyledi.
Kıbrıs’a konser vermek için ikinci kez geldiğini belirten Ayda, Kıbrıs’ta O Ses Türkiye Yarışması’ndaki dönemden itibaren bir hayran kitlesinin oluştuğunu ve Kıbrıs’ta bulunmaktan büyük keyif aldığını belirtti.
Kıbrıslıların da çok sıcak insanlar olduğunu belirten Ayda, sık sık konser vermek için adaya gelmek istediğini vurguladı.