En Üst

23 Nisan 2017

Atı alan Üsküdar’ı geçiyor

Haber İçi Üst

Mağusa Türk Gücü, dün kendi sahasında ligde ve kupada herhangi bir amacı olmayan Kaymaklı’yı konuk etti. Acilen puana ihtiyacı olan taraf Mağusa Türk Gücü idi. Üstelik MTG’nin Kaymaklı karşısında bana göre iyi bir de avantajı vardı. Rakibinin iki etkili oyuncusu Debola’nın yurt dışında olması, Yasin Kurt ise sakatlığından dolayı olmaması.

Ben maça giderken Türk Gücü’nün oyuna çok asılarak galip de gelebileceğini düşünmüştüm. Hakemin başlama vuruşundan iki dakika sonra Kaymaklı golü buldu. MTG’nin bu gol ile silkinip kendine geleceğini sanırken, hepimiz de yanıldık. Oyuna çok asılmayan orta alanda da topu kendi ayağında tutan bir Kaymaklı ve onların bu oyununu seyreden bir MTG vardı.
Dakikalar 13 ve 16’yı gösterdiğinde skor Kaymaklı lehine 3-0 olmuştu bile. Bu dakikadan sonra MTG’de bir depresyon yaşandı. Kendi sahanızda oynuyorsunuz. Rakip oyuna çok asılmıyor. Ancak karşılaşmanın daha 16. dakikasında 3-0 yenik duruma düşüyorsunuz.
Küçük Kaymaklı her ne kadar iki önemli oyuncusundan yoksun çıksa da, böyle bir takım karşısında 3-0’dan maç çevirmek kolay değildi MTG için. İkinci yarının hemen başında MTG’nin bulduğu gol, oyuna tempo getirdi. MTG oyuncuları gol bulmak için  öne çıkmaya başlarken, Yaşınses’in golü ile tüm umutları yine bitti. MTG bu golden sonra daha da asılmaya başladı. Kaleci Ufuk’un Çağrı ile anlaşmazlığından, MTG 2. golü buldu.
Son dakikalarda bulduğu 3. gol ise mağlubiyeti kurtarmadı. Süre bitmişti ve atı da alan Üsküdar’ı geçmişti.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King