Athena’yla Gelen Coşku

0
31

3. Girne Kültür ve Sanat Festivali kapsamında, Amfitiyatro’da muhteşem bir konser veren Athena grubu, konser alanını dolduran müzikseverlere unutulmaz saatler yaşattı.
Saat 21.30’da başlayan konserde, KKTC’nin her yerinden Amfitiyatro’ya akın eden müzikseverler, konser alanını erkenden doldurarak, gecenin muhteşem geçeceğinin ilk sinyallerini verdiler.
Aygın: Gençler ülkenin can damarı
Girne Belediye Başkanı Sümer Aygın’nın gecede yaptığı açılış konuşmasında, gençlerin bir ülkenin can damarını oluşturduklarını ve bu genç kesimin, bu konsere gösterdikleri yoğun ilgi karşısında çok mutlu olduklarını, konser alanının erkenden dolması ile, ne kadar doğru bir işe imza attıklarının gururunu  yaşadıklarını kaydetti. Başkan Aygın gençlerden, gelecek yıllarda düzenleyecekleri festivallerde, hangi sanatçıları görmek istediklerini, onların da bu sanatçıları dünyanın neresinde olursa olsun, getirmek için çalışacaklarını sözünü verdi. Gecenin oluşmasında emeği geçen herkese teşekkür eden Aygın, olmazsa olmazlar arasına giren Bel-Paz Ltd. Şirketi çalışanlarına da, ayrıca teşekkür etti.
Athena’dan Gezi Parkı’na destek
Gurup üyelerinden Gökhan Özoğuz, Türkiye’de, son zamanlardaki gezi parkı olaylarından dolayı yaşanan olayları yakından takip ettiklerini belirterek, sanatçı kimlikleriyle ve yaptıkları işlerle Gezi Parkı eylemini desteklediklerini vurguladılar.

EŞLİK ETTİLER… Athena grubunun sahneye çıkmasıyla, tüm konser alanını dolduran gençler bir anda büyük bir koro oluşturarak grup elemanlarının şarkılarına eşlik etti. Eğlencenin hiç bitmediği gecede yaklaşık iki saat sahnede kalan grup, performanslarıyla herkesten tam not aldı.

 

Fotoğraflar: Mustafa ŞENAL