Ateşe verip kaçtılar

11
Ateşe verip kaçtılar

SABAH SAATLERİNDE FARK EDİLDİ: Türkmenköy-Köprü kavşağındaki çemberin yakıldığı dün sabah saatlerinde bölgeden geçen Beyarmudu Belediyesi ekipleri tarafından fark edildi.  Yangını fark eden belediye personeli belediye başkanına haber verdi

ÇAKMAK EMARE ALINDI:  Belediye Başkanı İlker Edip’in durumu polise bildirmesinin ardından polis olay yeri inceleme ekibi Köprü-Türkmenköy kavşağına giderek inceleme yaptı. Olay yerinde bulunan çakmak emare olarak alındı. Olayla ilgili henüz tutuklu yok

Beyarmudu Belediyesi tarafından düzenlenen Köprü-Türkmenköy kavşağındaki çember önceki gece geç saatlerde ateşe verildi. Çember içerisinde bulunan dijital levha ve dekor yandı.
Türkmenköy- Köprü kavşağında bulunan çember içerisindeki dijital levhanın ve dekorun yakıldığı dün sabah saatlerinde bölgeden geçen belediye ekipleri tarafından fark edildi. Durumu fark eden belediye personeli Beyarmudu Belediye Başkanı İlker Edip’e haber verdi.

Çakmak emare alındı
Belediye Başkanı İlker Edip’in durumu polise bildirmesinin ardından polis olay yeri inceleme ekibi Köprü-Türkmenköy kavşağına gelerek inceleme de bulundu. Olay yerinde bulunan çakmak emare olarak alındı. Polisin olayla ilgili araştırması devam ediyor. Olayla ilgili henüz tutuklu yok.

Herkes şaşkın…
Köprü- Türkmenköy Kavşağı’nda bulunan çemberin alevler içerisinde kaldığını öğrenen bölge halkı ve belediye başkanı hemen olay yerine koştu. Olay yerine gelen bölge muhtarları ve belediye başkanı böyle bir şeyin neden yapıldığına anlam veremedi. 
Çember içerisinde bulunan ve yanan dijital levhanın ve dekorun yeninden düzenlenmesi için çalışmalar başlatıldı.

“Övgü aldığımız bir çemberdi”
Havadis’e konuşan Beyarmudu Belediye Başkanı İlker Edip,   çember içerisine yapılan dekorun herkes tarafından takdir aldığını belirtti. Edip şu şekilde konuştu:
“Neden yapıldığı konusunda hiçbir fikrim yok. Herkesten takdir alan bir çemberdi. Çember içerisinde günün önemini belirten dijital levha ve süsler bulunuyordu. Bu süsler yanıcı bir madde dökülerek yakıldı. Son olarak dijital levha da ‘Hayırlı Ramazanlar’ yazıyordu. Bu yapılan hoş bir şey değildir. Bu belediyeye zarar vermekten öte bölge halkına verilen bir zarardır.”

“Yangın daha da büyüyebilirdi”
Ateşe verilen çemberdeki dekorlardaki ateşin elektrik kablolarına sıçraya bileceğine dikkat çeken Edip, “Bu yangın daha da büyüyebilirdi” dedi. Edip şu ifadeleri kullandı:
“Bu çemberi tekrardan düzenlenecek. Umarım ayni olay tekrar yaşanmaz. Bizim amacımız çevreyi güzelleştirmek. Bu konuda kimsenin zan altına kalmasını istemiyorum. Bunu kimin yaptığı konusunda fikrim yok.”  


  
Çember içerisinde bulunan dijital levha ve dekor önceki gece henüz kimliği belirlenemeyen kişi veya kişiler tarafından ateşe verildi
 Sabah saatlerinde çemberin ateşe verildiğini duyan bölge halkı büyük şaşkınlık yaşadı. Bölge muhtarları ve belediye başkanı hemen olay yerine koştu

Fotoğraflar: Ertuğrul Senova