En Üst

25 Temmuz 2017

Haber Üst

Aslanbaba barikattan geçemedi

Aslanbaba barikattan geçemedi
Haber İçi Üst
Haber Yazı İçi

Duygu ALAN

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Hasan Bozer’den izin almadan pazar günü Meclis kürsüsünü işgal ederek “rüşvet” iddiasını ortaya atan milletvekili Ejder Aslanbaba hakkında Başsavcılık tarafından perşembeye kadar yurt dışı yasağı kararı alındı.
Başsavcılık’ın kararını önceki gün akşam saatlerinde telefonuna gelen bir mesaj ile öğrendiğini öne süren Aslanbaba, hakkında verilen 2 günlük “yurtdışı yasağı” kararını teyit etmek için dün sabah saatlerinde Lokmacı Sınır Kapısı’na gitti ve TC pasaportuyla Güney Kıbrıs’a geçiş yapmak istedi.
Lokmacı Kara Sınır Kapısı’nda pasaport kontrol noktasındaki sivil hizmet görevlileri, milletvekili Ejder Aslanbaba’nın TC pasaportunu bilgisayara işledikten sonra “Size yardımcı olamayacağız” dedi ve barikattan geçişine izin verilmedi.

“Bana yapılan büyük bir haksızlık”
Lokmacı Barikatı’ndan geçemeyen milletvekili Ejder Aslanbaba, basın mensuplarına bir açıklamada bulundu.
Aslanbaba, önceki gün bir televizyon kanalında konuk olduğu esnada cep telefonuna bir mesaj geldiğini ve mesajda, “Başbakan’ın müracaatı ile çıkış yasağınız var” ifadesinin yer aldığını söyledi.
Aslanbaba, yurt dışına çıkışın engellendiğini tarafına mahkeme kararı ile iletilmesi gerektiğini belirterek, “Bana yurt dışı yasağına ilişkin bir mahkeme kararı iletilmedi. Böylesine önemli bir kararı herkes gibi ben de başkalarından öğrendim” dedi.
Milletvekili Ejder Aslanbaba, kendisi hakkında verilen yurt dışına çıkış yasağının Ahmet Kaşif ve Serdar Denktaş için de geçerli olması gerektiğine işaret ederek kendisine yapılanın büyük bir haksızlık olduğunu savundu.

“Esas neden, etnik kökenim diye düşünüyorum”
Milletvekili Ejder Aslanbaba, Başbakan Sibel Siber’in bu konuda yanlışlık yaptığı ifade ederek  “yurt dışı” yasağı kararının sadece kendisi hakkında alınmasının altında başka niyetler olduğunu öne sürdü.
Aslanbaba, “Başbakan tüm bunları 30 günlük koltuk sevdası için mi yapıyor yoksa tamamen etnik kökenimden ötürü yapılan bir eylem mi bilmiyorum. Ancak bunu Perşembe günü bizzat kendisine soracağım. Eğer etnik kökenimden dolayı böyle bir karar alınmışsa, Başbakan’ı kınıyorum. Etnik kökenim farklı diye böyle bir karar alınıyor ise bu çok büyük bir ayrımcılıktır. Sebep etnik kökenimse bunu yapacaklarına seni ve senin etnik kökeninden kişileri bu ülkede istemiyoruz desinler” diye konuştu. Ayrıca Aslanbaba’ya dün öğleden sonra mali polislerin yurt dışı yasağını tebliğ ettiği öğrenildi.

“Yasal süreç başlatacağım”
Milletvekili Ejder Aslanbaba, sadece şahsına yönelik alınan yurt dışı yasağı kararına ilişkin yasal süreç başlatacağını kaydetti.
Aslanbaba, “Eğer Başbakan, kendi aklı ile böyle bir kararın verilmesi için müracaatta bulunmuşsa, gereken cevabı yargıda versin” dedi.

 

 

Pasaport kontrol noktasındaki sivil hizmet görevlileri, milletvekili Ejder Aslanbaba’nın TC pasaportunu bilgisayara işledikten sonra “Size yardımcı olamayacağız” dedi. Aslanbaba’nın barikattan geçişine izin verilmedi

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Live Score & Live Score App