Aşktan yana yüzü gülmedi

0
38
Aşktan yana yüzü gülmedi

Bellapais Kahvehanesi’nin işletmecisi 89 yaşındaki Refet Ulusoğlu, hayatından göçüp giden kadınların ardından halen daha hüzün gözyaşları döküyor.
Refet Ulusoğlu, kendinden 12 yaş küçük olan ilk eşi Pembe Ulusoğlu’nu 1984 yılında toprağa verdi. Hayatını ilk eşinin ölümünden bir yıl sonra bu kez kendisinden 12 yaş küçük olan Elvan Ulusoğlu ile birleştiren Refet dede, yaşamının ikinci baharını da Şubat 2013 tarihinde kaybetti.
Her iki evliliğinden de çocuk sahibi olamayan Refet dede, bakıcısı olan Bakülü Gül Hanım ile tam hayata yeni bir başlangıç yapacakken bu kez de bürokratik engellere takıldı.
Refet dedenin, kendine eş olarak seçtiği bakıcı Gül Hanım da kısa süre önce sınır dışı edildi.
Bellapais Kahvehanesi’nin işletmecisi 89 yaşındaki Refet dede, aşktan yana ümidini yitirince kendini işine adadı.

Üçünü de hiç unutmadı
Refet Ulusoğlu, son aşkı Bakülü Gül Hanım ile halen telefonda olsun görüşüyor. Gül Hanım’ı her gün arayan Refet dede, hayatına eş olarak giren diğer kadınları da hiç unutmuyor.
Refet Ulusoğlu, düzenli olarak her yıl hem ilk eşi Pembe Ulusoğlu için hem de ikinci eşi Elvan Ulusoğlu için mevlit okutuyor.
Eşitlikten yana olan Refet dede, ölüm tarihleri farklı olsa da her iki merhum eşinin mevlide davet ilanını da aynı kare içerisinde veriyor.

Aşktan el çekti
Bellapais Kahvehanesi’nin işletmecisi 89 yaşındaki Refet Ulusoğlu, aşktan yana bir türlü ivedi mutluluğu yakalayamayınca gönül işlerinden el çekti.
Aşk mağduru Refet dede, son aşkı Gül Hanım’a sadık kaldı. Gül Hanım’ın gidişi ile birlikte Refet dede, kendini işine adadı.

Hükümete öfkesi dinmiyor
Hayata yeni bir başlangıç yapacağı müstakbel nişanlısı Bakülü Gül Hanım’ın KKTC’den sınır dışı edilmesine büyük tepki gösteren Refet dedenin geçmiş hükümete olan öfkesi dinmek bilmiyor.
Gül Hanım’ın sınır dışı edilmesi için ortada gayriyasal hiçbir durumun olmadığı iddia eden Refet dede, kaderine isyan ediyor.