Aşkı sınır tanımaz

15
Aşkı sınır tanımaz

KKTC’de ikamet eden zanlı Ümit Ertuğrul, Güney Kıbrıs’ta ikamet eden kız arkadaşını görebilmek için önceki gün kanunsuz şekilde Yiğitler Burcu’ndan Güney Kıbrıs’a geçti.

Zanlı aynı gün yine Yiğitler Burcu’ndan kanunsuz şekilde KKTC’ye giriş yapmak isterken bölgede pusuda olan polisler tarafından tespit edilerek gözaltına alındı.
Zanlı Ümit Ertuğrul, “Birinci derece askeri yasak bölgeyi ihlal etmek” suçundan Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde dün yargıç önüne çıkarıldı.

İlk suçu değil
Zanlı hakkında soruşturmayı yürüten polis, mahkemede verdiği ifadede, Ümit Ertuğrul’un 2012 tarihinde de “başkasının kimliğine bürünmek” suçundan gözaltına alındığını, 2 yıl suç işlememesi kaydı ile mahkeme emri gereği tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldığını kaydetti.
Polis, zanlı hakkında yürütülen soruşturmanın tamamlandığını belirterek mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Serbest bırakıldı
Mahkemeden söz hakkı alan zanlı Ümit Ertuğrul, “Suçumu kabul ediyorum ve mahkemeden işlediğim suçtan ötürü özür diliyorum” dedi.
Mahkeme, zanlının davaları görüşülünceye kadar yurt dışına çıkışının yasaklanmasına, bu maksatla kimlik ve pasaportunun polise teslim edilmesine ayrıca haftada bir gün en yakın polis karakoluna giderek imza atması koşulu ile serbest bırakılmasına emir verdi.

Ümit Ertuğrul ileride yargılanmak üzere teminat ile serbest bırakıldı