En Üst

28 Nisan 2017

Askerlikten Kaçtı Ceza Evine Düştü…

Askerlikten Kaçtı Ceza Evine Düştü…
Haber İçi Üst

Duygu ALAN
KKTC’de askerlik görevini yaptığı 2010 yılı ocak ayında, askeri birliğinden firar ederek Güney Kıbrıs’a kaçan ve 3 yıldır aranmakta olan Erkan Yavuz, Uğur Özbeyir isimli sahte KKTC kimliğini kullanarak, Rum kız arkadaşıyla birlikte KKTC’ye geçiş yapmak isteği sırada tespit edilerek gözaltına alındı.

Erkan Yavuz’un üzerinde ve Rum plakalı aracında polis tarafından yapılan aramada, yine Uğur Özbeyir isimli kişi adına düzenlenen ve üzerine Erkan Yavuz’un fotoğrafının bulunduğu, sahte Kıbrıs Cumhuriyeti kimliği, sahte Kıbrıs Cumhuriyeti pasaportu ve sahte Kıbrıs Cumhuriyeti sürüş ehliyeti bulunarak kanıt olarak alındı.
Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde 8 Nisan 2013 tarihinde yargıç karşısına çıkarılan zanlı Erkan Yavuz ve Rum kız arkadaşı hakkında 3 gün tutukluluk emri alındı.

Teminat şartlarını yerine getiremedi
Zanlı Erkan Yavuz ve birlikte KKTC’ye giriş yaptığı Rum kız arkadaşı soruşturma amaçlı polisteki 3 günlük tutukluluğun ardından dün yeniden mahkemeye çıkarıldı.
Mahkeme, zanlı Erkan Yavuz’un yurt dışına çıkışını yasaklayarak tüm kimlik ve pasaportlarının polise teslim edilmesine, zanlının 30 bin TL’lik şahsi kefalet imzalaması koşulu ile ileride yargılanmak üzere serbest kalmasına emir verdi. Erkan Yavuz’un Rum kız arkadaşı ise 7 gün daha tutuklu kalacak.
Mahkemenin teminat şartlarını yerine getiremeyen zanlı Erkan Yavuz, Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King