Aşk doktoruna özel hediye

0
26

Ünlü şarkıcı Ferhat Göçer, Kuzey Kıbrıs’ta Merit Crystal Cove Hotel’de sahne aldı. Özellikle kadın hayranlarının büyük alkışı ile sahneye çıkan sanatçı, romantik parçalarının büyük bir kısmını hayranlarıyla birlikte hep bir ağızdan söyledi. 

Ferhat Göçer’i  yalnız bırakmayan, gazeteci ve şarkıcı kimliği ile bilinen yakın arkadaşı Ömür Gedik de kıyafeti ile ilgi odağı oldu.

Hayranlarını şarkılarıyla eğlendiren ve yerlerinde oturtmadan konser boyunca dans ettiren ünlü şarkıcı, kendisini izleyenler arasında bulunan Merit Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Reha Arar’ı sahneye davet etti. “Haydarpaşa Numune Hastanesi’nde hekimlik yaptığım dönemde de aynı havayı teneffüs ettiğim çok değerli bir büyüğümüz var burada” diyen Göçer’e Reha Arar tarafından özel bir tablo hediye edildi.

Kendisinin ve Fethat Göçer’in mesleklerinin ilk yıllarında aynı mekanda yaşadıklarını belirten Reha Arar, “O, yüksek tavanlı, 1800’lerin İstanbul’daki en güzel eserlerinden olan, eski adıyla Mektebi Tıbbiyeyi Şahane, yeni adıyla Haydarpaşa Numune Hastanesi’nde aynı havayı soluduk. Ben bu konserde ona bir sürpriz yapmak istedim. Benim ofisimin, Ferhat’ın da çok sevdiği ve 20 yılını verdiği ameliyathanesinin ve servisinin bulunduğu alanın, 1910 yılında yapılmış 3 adet gravürünü buldum. Şimdi onları, hediye etmek istiyorum. Gördükçe bu geceyi ve hepinizi hatırlar diye düşünüyorum” dedi.

Bu sürpriz karşısında çok duygulanan sanatçı, gravürde bulunan mekanları “İstanbul’un en güzel mimarilerinden birisi” diyerek seyirciye anlattı. “Haydarpaşa’da da bu fotoğraflar olmayabilir. Bu sebeple bunları aynı zamanda oraya da armağan etmek istiyorum müsaade ederseniz. Harika, unutulmaz bir hediye ve anı benim için çok teşekkürler” dedi.