Arda Turan’nın derdi bedelli

5 Temmuz 2013 Cuma | 16:29
Arda Turan’nın derdi bedelli
Kıbrıs Town Houses

Ayrıca Atletico da Falcao'dan sonra Arda'ya satıp taraftarın tepkisini çekmek istemiyor. Yönetim, bu transferin 1 yıl sonra biteceğine kesin gözüyle bakıyor.

Galatasaray'ın Arda Turan aşkı bitmek bilmiyor. İki sezon önce İspanyol ekibi Atletico Madrid'de transfer olan milli futbolcunun geri döndürülmesi için büyük mesai harcayan Sarı-Kırmızılılarda bu konuyla ilgili sıcak gelişmeler yaşanıyor. Sezonun bitimiyle birlikte genç yıldız ile temasa geçen Aslan, transferi bitirmekte kararlı. Hem Sarı-Kırmızılı kulüp hem de Arda Turan transfere sıcak bakıyor. Yönetim bu transferde büyük rol aldı.

BEDELLi iÇiN 3 YIL ŞARTI

Ancak milli futbolcunun Sarı-Kırmızılı formayı bu yıl giyemeyecek olmasında İki büyük engel var. Birinci neden 27 yaşındaki futbolcunun askerlik sorunun olması. Bilindiği gibi yurtdışında çalışan Türk vatandaşları yurtdışında paralı askerliğe hak kazanması için en az 3 yıl çalışmaları gerek. Arda'nın sadece bir senesi kaldı. Bu yüzden başarılı futbolcu, bir yıl daha İspanya'da kalmaktan yana. Bu arada Atletico Madrid de Falcao'yu Fransa 1. Ligi'ne yükselen Moncao'ya sattı.

GELMEYi KENDiSi DE iSTiYOR

Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edecek olan İspanyol ekibi, Arda Turan'ı da elden çıkarıp taraftarlarını kızdırmak istemiyor. Atleticolu taraftarlar, takımın 10 numarası olan yıldız futbolcuyu çok seviyor. Zaten Falcao'nun satılmasına tepkili olan İspanyol taraftarların Arda Turan'ın takımdan gitmesi halinde kulübü protesto edeceğinden korkuluyor.

İşte bu iki neden yüzünden Arda'nın Florya Metin Oktay Tesisleri'ne gelişi biraz gecikmeli olacak. Sarı-Kırmızılı yöneticiler, milli futbolcunun transferinin önümüzdeki sezon biteceğine inanıyor.