Arabacıoğlu KTAMS’ı ziyaret etti!

0
21
Arabacıoğlu KTAMS'ı ziyaret etti!

Biz seçildiğimiz zaman hukuksal süreç ne ise yapılacaktır. Ondan kimsenin en ufak şüphesi olmasın. Bu bizim asli görevlerimizdendir. Yapanın yanına kaldığı için bu ülke bu hale geldi” dedi.

Arabacıoğlu ve ekibi, seçim ziyaretleri çerçevesinde bugün, Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS)’ı giderek Sendika Başkanı Ahmet Kaptan ve yönetim kurulu üyeleriyle görüştü.

DP’den yapılan açıklamaya göre, görüşmede, Lefkoşa’nın memur kenti olduğuna dikkat çeken Arabacıoğlu, göreve geldiklerinde buna uygun düzenlemelere gideceğini söyledi.

Arabacıoğlu ziyaretteki konuşmasında LTB’nin kendi ayakları üzerinde durmasının sağlanması için 14 aylık sürecin önemine işaret ederek,  7 UBP belediye meclis üyesinin bu süreçte sıkıntı yaratmaması temennisinde bulundu.

8 Nisan’dan itibaren, icraatlardan önce alınması gereken tedbirler olduğunu söyleyen Arabacıoğlu, öncelikle LTB’nin ayağa kaldırılarak işlevsel bir hale getirilmesinin sağlanması gerekliliği üzerinde durdu. Arabacıoğlu, seçilmeleri halinde, bunun için eş zamanlı olarak mali ve idari disiplini sağlayacaklarını belirtti.

Arabacıoğlu, seçilmesi durumunda halka güven açısından tedbirler alacaklarını söyleyen LTB Başkan adayı Arabacıoğlu, sağlık, denetleme, park, tiyatro salonu ve asfaltlamaya yönelik ciddi çalışmalar yapacaklarını belirtti.

Yapılacak seçimin özelde LTB Başkanlığı ve belediye meclis üyeliği seçimi olarak görünse de genelde siyasetin sorgulanacağı bir sürecin başlangıcı olacağına işaret eden Arabacıoğlu, bunun bir dönüm noktası olduğunu söyledi.

“CTP-ÖRP HÜKÜMETİ DÖNEMİNDE GEREKEN YAPILMADI”

Arabacıoğlu, LTB’yi denetleme aşamasında görevin, Hükümet ve Sayıştaylık’ın olduğunu belirterek şöyle dedi:

“LTB’ye ilk teminat mektubu 2008 yılında verildi. Yani CTP-ÖRP hükümeti döneminde. Ben burada birilerini suçlamak istemem ama sistem olarak baktığım zaman Yargıtay şikayet edilmesine rağmen süreç götürülemedi. Sistem olarak sorgulanması gereken bir süreçten geçtiğimizi söyleyebiliriz. Biz seçildiğimiz zaman hukuksal süreç ne ise yapılacaktır. Ondan kimsenin en ufak şüphesi olmasın. Bu bizim asli görevlerimizdendir. Yapanın yanına kaldığı için bu ülke bu hale geldi. İşe gelmeyene maaş vermek elbette abestir. Bir de işlemeyene. Biz işleyen insanı severiz.”

Belediye şube amirlerine yaptığı “14 aylık vizyonlarını hazırlamaları” çağrısını yineleyerek, zamanın kendileri için çok değerli olduğunu kaydeden Arabacıoğlu, “14 aylık bir sürecimiz var. Biz bu 14 aya 14 gün daha ekleyerek çalışmalarımıza başladık. LTB çalışanı ve Lefkoşa halkının ciddi boyutta sıkıntıları vardır. Çöpler dağ gibi yığıldı. Dolayısıyla bu sorunları çözmek için aday olduk” diye konuştu.