Apple’da kıdemli müdür olan Kıbrıslı Türk

29 Ağustos 2013 Perşembe | 19:18
Apple'da kıdemli müdür olan Kıbrıslı Türk
Kıbrıs Town Houses

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü 2001 yılı mezunu Devrim Varoğlu 2002 yılında Bigi Sistemleri yüksek lisans eğitiminden mezun olduktan sonra almış olduğu eğitim ile kariyer basamaklarını hızla tırmanarak bugün dünyanın önemli bir pazar payına sahip Apple şirketler grubunun Amerika Silikon Vadisi’nde kıdemli müdür görevini başarı ile sürdürüyor.

2002 yılında staj yapmaya başladığı şirkette daha sonra 2004 yılından 2008 yılına kadar San Diego Qualcoomm sirketinde Kalite Güvence mühendisi olarak görev yaptığını belirten Varoğlu, 2008 yılında Apple şirketinde kablosuz ağ (wireless) bölümünün gurup lideri olarak kidemli mühendis pozisyonunda işe başladığını bildirdi. Bircok Iphone ve Ipad gibi ürünlerin dizayn ve üretimine katkı sağladığını dile getiren Varoğlu, 2009 yılında, bulunduğu gurubun müdürlük görevine getirildiğini ve şu anda gurup yöneticiliğini yaptıgı kablosuz ağ bölümünde kıdemli müdür pozisyonunda çalıştığını vurguladı.
Birçok fikir ve tasarımının Apple tarafından hayata geçirildiğine değinen Varoğlu, birçok buluşunun patentlik aldığını (70’den fazla patent) aktardı. Kariyerinde elde etmiş olduğu başarılarda DAÜ’nün çok büyük bir rolü olduğunu sözlerine ekleyen Varoğlu, DAÜ’de almış olduğu uluslararassı eğitim sayesinde dünya ile rekabet edebilecek pozisyonda hayata atıldığını dile getirdi. DAÜ’nün kalitesinin tartışılmaz düzeyde olduğunu belirtenVaroğlu, akademik kalitenin yanında üniversitenin öğrencilerine sunduğu sosyal etkinliklerin de son derece önemli olduğunu dile getirdi. DAÜ’nün kendisine bilgi donanımı dışında kendine güven duygusu ve özgüven kazandırdığını da sözlerine ekleyen Varoğlu, DAÜ mezunlarının herzaman bir adım önde olduğunun da altını çizdi.