Annesini ziyarete geldi cezaevine girdi

20 Ağustos 2013 Salı | 09:01
Annesini ziyarete geldi cezaevine girdi
Kıbrıs Town Houses

KKTC’den Güney Kıbrıs’a 11 yıl önce izinli olarak geçiş yapan zanlı Tarık Aydınel, geri dönmesi için tanınan süreye uymayarak yaşamına Güney’de devam etti.

Tarık Aydınel, önceki gün Beyarmudu Sınır Kapısı’ndan KKTC’ye kanunsuz giriş yapmak istediği esnada tespit edilerek tutuklandı.
Aydınel, “Birinci derece askeri yasak bölgeyi ihlal etmek” suçundan dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Soruşturma tamamlandı
Mahkemede ifade veren polis memuru, zanlının Beyarmudu Kara Sınır Kapısı’ndan 26 Ağustos 2002 tarihinde izinli olarak Güney Kıbrıs’a geçiş yaptığını ancak kendisine geri dönmesi için tanınan süreye uymayarak yaşamına Güney’de devam ettiğini açıkladı.
Polis, Zanlı Tarık Aydınel’in önceki gün Beyarmudu Kara Sınır Kapısı’ndan KKTC’ye kanunsuz giriş yaptığı sırada tespit edilerek gözaltına alındığını kaydetti.
Tarık Aydınel’in 2002 yılından bu yana Güney Kıbrıs’ta ailesi ile birlikte yaşadığını belirten polis, yargılanmaktan kaçma riskinin yüksek olduğunu söyledi ve zanlının mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Cezaevine gönderildi
Mahkemede şahsen hazır bulunan zanlı Tarık Aydınel, mahkemede verdiği ifadede, “KKTC’ye geçmemin nedeni annemin hasta olması. Annem kötü hastalığa yakalanmış, duyunca geldim. Güney Kıbrıs’ta da halen tedavi görmekte olan engelli bir çocuğum var” dedi.
Mahkeme, zanlının davalarında hazır bulunması maksadı ile 15 günü geçmeyen bir süre Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine emir verdi.