En Üst

30 Nisan 2017

Android İçin İyi Haber

Android İçin İyi Haber
Haber İçi Üst

ABD’li güvenlik şirketi Bluebox, geçtiğimiz hafta Android uygulamalarını etkileyen kötü amaçlı bir yazılımın büyük bir risk doğurduğu uyarısını yapmıştı. Google Play dışındaki üçüncü parti uygulama platformlarından indirilen uygulamalarla bulaşma riski yüksek olan kötü amaçlı yazılımın, 4 yıldır mobil dünyada var olduğu tespit edilmişti.

Google, bu hafta 900 milyon Android cihazı tehdit eden güvenlik riskini ortadan kaldıracak yamanın hazır olduğunu duyurdu. Google, yamanın ortakları olan orijinal donanım üreticilerilerine (OEM) dağıtılacağını, böylece ürünleriyle ilgili yamanın yayılmasını sağlayacaklarını belirtti.

Google’ın Android İletişim Müdürü Gina Scigliano, “Güvenlik açığını kapatmak için hazırladığımız yama Samsung gibi OEM’lere gönderildi. Güvenlik taramalarında Google Play veya diğer uygulama platformlarında herhangi bir sorun tespit etmedik. Google Play uygulamaları taramadan geçirecek, Verify Apps ise diğer platformlardan indirilen uygulamaları tarayacak” dedi.

Verify Apps, Google’ın Jelly Bean 4.2 sürümüyle birlikte sunduğu mobil güvenlik hizmeti olarak biliniyor.

TEMKİNLİ OLMAK EN İYİSİ
The DroidGuy sitesinin verdiği bilgiye göre, Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S4, çoktan gerekli yamaya sahip.

ABD’deki cep telefonu operatörlerinin de Android işletim sistemiyle çalışan diğer markalar için 50 MB büyüklüğünde bir güncelleme sunduğu ifade edildi.

Analistler, henüz yamanın ulaşmadığı cihaz kullanıcıları için, üçüncü parti platformlardan uygulama indirmeme uyarısında bulundu.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King