En Üst

27 Temmuz 2017

Haber Üst

Ancelotti basına tanıtıldı

Ancelotti basına tanıtıldı
Haber İçi Üst
Haber Yazı İçi

İspanya Birinci Futbol Ligi (La Liga) takımlarından Real  Madrid, gelecek 3 sezon için anlaştığı İtalyan teknik direktör Carlo Ancelotti'yi  basına tanıttı.

Santiago Bernabeu'nun şeref tribününde düzenlenen tanıtımda konuşan  Real Madrid Kulübü Başkanı Florentino Perez, ''Ancelotti, aklıyla kazanmayı bilen  bir teknik direktör. Uzun yıllardır Real Madrid'de çalışma rüyası vardı ve bu  rüyanın gerçekleşme günü geldi'' dedi.

Ancelotti'nin eski takımı Paris Saint Germain'in kulüp başkanına ve  diğer yöneticilerine teşekkür eden Perez, Real Madrid'e gelmek için Ancelotti'nin  de büyük kararlılık gösterdiğini vurguladı. Real Madrid'de yönetim ve taraftarın  şu andaki en büyük arzusunun UEFA Şampiyonlar Ligi kupası olduğunu dile getiren  Perez, İtalyan teknik adama hitaben, ''Senden en iyisini bekliyoruz'' diye  seslendi.

Çok sayıda basın mensubunun, kulüp üyelerinin ve küçük bir taraftar  grubunun izlediği tanıtımda, Ancelotti'nin yanına eski Real Madridli Fransız  futbolcu Zinedine Zidane oturdu.

Konuşmasına, ''Çok mutlu ve heyecanlıyım'' diye başlayan Ancelotti,  ''Real Madrid'in dünyanın en prestijli kulübü olduğunu biliyorum. Hedefimiz çok  açık. Kulübün geleneklerine uygun olarak mükemmel bir futbol oynayarak,  kazanmak'' ifadelerini kullandı.

Dünyanın en zengin kulüplerinden biri olan Real Madrid, 1999-2003  yılları arasındaki Vicente Del Bosque döneminden sonra geçen son 10 yılda,  Ancelotti dahil olmak üzere 11 kez teknik direktör değiştirdi.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Live Score & Live Score App