En Üst

24 Nisan 2017

Anastasiadis’ten flaş açıklama

Anastasiadis’ten flaş açıklama
Haber İçi Üst

Allithia gazetesine göre Anastasiadis, Yunanistan devlet televizyon kanalının “NETWEEK” isimli programına katılarak verdiği röportajında, ağırlıklı olarak ekonomik konulardan bahsederken Kıbrıs sorununa da değindi.
Anastasiadis, Euro Grubu’nun Güney Kıbrıs kararının, Euro bölgesindeki sorunlu bankaların karşı karşıya kalacağı yöntem konusunda  “denek hayvanını” teşkil ettiğini söyledi.

Euro Grubu toplantılarındaki anlara değinen Anastasiadis, siyasi yaşamındaki en kötü anlar olduğunu belirterek toplantıya “itibarlı gittiğini itibarsız ise geri döndüğünü” ifade etti.

Anastasiadis, Avrupalıların, Güney Kıbrıs’a ve kendisine yaptıklarını af etmesinin de mümkün olmadığını söyledi.

Kıbrıs sorununa ilişkin olarak ise Anastasiadis, Kıbrıs sorunun çözüm süreci ile enerji kaynaklarından faydalanılması konularını ilişkilendirmeye çalışanların hayal kırıklığına uğrayacağını ifade etti.

Anastasiadis, Hükümet’in, stratejik ittifaklar kurmaya çalıştığını İsrail ziyaretinin de bu çerçeveye dayalı olduğunu söyledi.

Anastasiadis “Türkler, “tehditlerle”, enerji kaynaklarından faydalanmamıza ilişkin olanakları engelleyeceklerini sanıyorsa, yanılıyor” ifadesini de kullandı.

Kıbrıs sorununun çözümünün ivedi olduğunu söyleyen Anastasiadis, ancak Kıbrıslı Rumlar tarafından ikinci kez ret edilecek bir çözümün empoze edilmesinin de mümkün olmadığını ifade etti.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King