En Üst

29 Nisan 2017

Anastasiadis: Önceliğimiz işgal bölgelerinin kurtarılması

Anastasiadis: Önceliğimiz işgal bölgelerinin kurtarılması
Haber İçi Üst

Rum radyosunun haberine göre, çalışmalarına bugün Rum tarafında başlayan 17’nci Dış Rumlar Konferansı’nın açılışında konuşan Anastasiadis, Maraş’la ilgili önerisinin uluslararası camia tarafından, Rum tarafının Kıbrıs sorununun bugünkü çıkmazdan çıkması isteğinin göstergesi olarak yorumladığını söyledi.

“Önerimiz uluslararasında herkes tarafından kabul görüyor. Hedefi başarmanın eşiğinde olduğumuz sahte duygusuna kapılmayalım ama en azından aldığımız mesajlar bunu söylüyor” diyen Rum Yönetimi Başkanı Anastasiadis, Doğu Akdeniz bölgesindeki gelişmelerin, 12’nci parselde doğal gaz keşfedilmesiyle birlikte Güney Kıbrıs’a “yegâne” avantaj sağladığını söyledi. “İsrail ve Kıbrıs’ın geçmişte geri kaldığı ABD gibi diğer ülkelerle ilişkilerin pekiştirilmesi, Kıbrıs sorununda yeni bir dinamiğe ve hareketliliğe yardımcı olabilir” ifadesini kullandı.

Anastasiadis, Rumların Taşınmaz Mal Komisyonu’na (TMK) başvurularında artış gözlemlenmesinden endişe duyduğunu da vurguladığı konuşmasında “Hükümet Kıbrıs’ın AB’de oluşunu, Türkiye üzerinde nüfuz kullanabilecek dinamikleri ve karar merkezlerini doğru yönde etkileyebilecek Yahudi Lobisi gibi dağınık dinamikleri değerlendirmeye çalışıyor” dedi. Rum Yönetimi Başkanı “Herhangi yeni bir prosedürü işgal kuvvetini müzakere masasına konulan önerilerden sorumlu hale getirmelidir” diye ekledi.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King