Altun 7 gün daha tutuklu kalacak

24 Temmuz 2013 Çarşamba | 09:02
Altun 7 gün daha tutuklu kalacak
Kıbrıs Town Houses

Dikmen’de ikamet eden 2 çocuk annesi, 31 yaşındaki eski eşi Şengül Uçak’ın evini hafta sonu basarak önce o sırada evde olan erkek arkadaşı Aytaç İni, ardından da eski eşi Şengül Uçak’ı yanında götürdüğü av tüfeği ile vurarak ağır yaralayan zanlı Salih Altun, dün ek tutukluluk talebi ile yeniden mahkemeye çıkarıldı.

İkisini de öldürmek istedi
Girne Kaza Mahkemesi’nde ek tutukluluk talebi maksadı ile görüşülen dünkü duruşmada, ifade veren polis memuru, zanlı Salih Altun’un Dikmen’de hafta sonu saat 04.00 raddelerinde tasarrufunda bulundurduğu av tüfeği ile birlikte boşandığı eşinin evini bastığını o esnada eski eşinin eve geldiğini fark eden Şengül Uçak’ın erkek arkadaşı Aytaç İni pencereden kaçmaya çalışırken sırtından vurduğunu söyledi.
Polis, zanlının Aytaç İni’nin arkasından 3 el daha ateş edip ağır yaraladıktan sonra tekrar eve döndüğünü ve bu kez de eski eşini saklanmış olduğu elbise dolabından çıkarıp sol ayağına bir el ateş ettiğini kaydetti.
Şengül Uçak’ı da yaraladıktan sonra zanlı Salih Altun’un polise giderek teslim olduğunu ifade eden polis memuru, olayda kullanılan av tüfeğinin kanıt olarak alındığını belirtti.

Aile öfkeli
Polis, zanlı hakkındaki soruşturmanın henüz tamamlanmadığını ve olayla ilgili henüz alınması gereken ifadeler olduğunu dile getirdi.
Yaralıların ailesinin zanlıya karşı oldukça öfkeli olduğunu söyleyen polis, zanlının güvenliği ve soruşturmasının selameti açısından 7 gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti. 
Mahkeme, zanlının 7 gün daha poliste tutuklu kalmasına emir verdi.