Altınör: Ocak, sapasağlam ayakta

0
10
Altınör: Ocak

Türk Ocağı Eş Başkanı Fahri Altınör, “Play-out tavan ve taban muhtemel sınırlarının henüz belirlenmediği günümüzde, yönetim ve futbolcularımız, büyük bir özveri ile var olma mücadelesini sürdürme kararlılığının yanı sıra, camiayı layık olduğu yere taşımak azmindedir” dedi

Coşkun KUTAY

Telsim Süper Ligi ilk devresini 17 puanla beşinci sırada bitiren Türk Ocağı, antrenör Hakan Sermaye ile yolların ayrıldığı 21 hafta itibarıyla, 23 puanla on birinci durumda bulunuyor.
Yeni bir teknik direktör atanıncaya kadar görevi üstlenen Ahmet Arslan tarafından hazırlanmakta olan Ocak, Pia Bella Sahası’nda dün yapılan antrenmanla, hafta sonu karşılaşacağı zorlu Cihangir virajını, “kazasız” dönmek için çalışıyor.
Türk Ocağı, Cihangir ile deplasmanda yarın karşılaşacak.

“Gerçek dışı beyanlarla Ocak yıpratılmak isteniyor”

Çalışma sonrasında, Ocak takımının içinde bulunduğu ortamın yanı sıra, Cihangir karşılaşması ile ilgili Havadis’e açıklamada bulunan eş başkan Fahri Altınör, duygu ve düşüncelerini şöyle dile getirdi:
“İlk devreyi başarılı bir şekilde beşinci olarak tamamlayan Türk Ocağı, daha sonra gündeme gelen ve kamuoyu tarafından da bilinen bazı olumsuzluklar nedeniyle, ikinci devrede gerekli performansı sergileyememiş ve maalesef 21. hafta itibarıyla 23 puanla on birinci sıralamaya gerilemiş bulunmaktadır.
  Ancak, play-out tavan ve taban muhtemel sınırlarının henüz belirlenemediği günümüzde yönetim ve futbolcularımız, büyük bir özveri ile var olma mücadelesini sürdürme ve Ocak camiasını layık olduğu yere taşıma azmini sürdürme kararlılığı içerisindedir. Bundan rahatsız olan bazı çevreler, gündeme getirdikleri gerçek dışı beyanlarla, Ocak camiasını yıpratmaya çalışmaktadır. Türk Ocağı camiası 60 yıldır birbirlerine kenetlenerek, her türlü zorluklara göğüs germeyi başarmış ve başaracak güçtedir.”

Futbolcular Cihangir maçına odaklandı

“Bu nedenle futbolcularımız, Cihangir maçına büyük bir hırsla odaklanmış vaziyettedir ve kazanma arzu ve hırsı ile de sahaya çıkacaktır ve kazanacaktır da. Diğer taraftan, her iki takımın da içinde bulunduğu konum itibarıyla çok kritik sayılabilecek bu karşılaşmada, adil bir yönetim göstereceklerinden emin olduğumuz hakemlerimize de, büyük görevler düşmektedir.”

Ocak, bugün Malpas’ta kampa giriyor

Diğer taraftan teknik direktör Ahmet Arslan, futbolcuların içinde bulundukları ortamın idraki içinde olduklarını belirtti ve bu nedenle de Cihangir karşılaşmasından başları dik döneceklerine olan inancını dile getirdi.