Al Meireles’i ver Lucho’yu

0
20
Al Meireles'i ver Lucho'yu

UEFA süreci ve ardından aldığı 2 yıllık Avrupa'dan men cezası nedeniyle transfer çalışmalarında frene basan Fenerbahçe'de flaş bir gelişme yaşandığı ortaya çıktı…

Geçtiğimiz hafta yaşandığı öğrenilen olaya göre, Portekiz'in Porto kulübü Sarı-Lacivertliler'in kapısını çaldı. Porto'nun eski öğrencisi olan Raul Meireles'i resmen istediği öğrenildi. Bu teklif sonrasında teknik direktör Ersun Yanal'la birlikte konuyu masaya yatıran yönetimin sürpriz bir öneriyle Porto'ya geri döndüğü belirlendi.

Alınan bilgilere göre Fenerbahçe, Meireles'e karşılık olarak Portekiz kulübünün 10 numarası Lucho Gonzalez'i istediği ortaya çıktı. Porto'nun bu teklif sonrasında Fenerbahçe'den düşünmek için süre istediği de gelen bilgiler arasında… Teknik direktör Ersun Yanal'ın orta alanda yaşanan oyuncu bolluğuna rağmen 10 numara özelliklerindeki bir ismin eksik olduğunu düşündüğü için Lucho Gonzalez'i istediği belirtiliyor.

Fenerbahçe yönetiminin gelen teklif sonrasında Meireles'le de görüştüğü ve "Burada çok mutluyum ama kadroda düşünülmüyorsam Porto'ya giderim" yanıtını verdiği öğrenildi. Yanal'ın ilk 11'inde Alper, Holmen ve Emre üçlüsünü düşündüğü için Meireles'in gidişine onay verdiği öğrenildi. Portekizli futbolcu, Aykut Kocaman yönetiminde bir türlü beklenen performansını ortaya koyamamıştı.

3 YILLIK AYRILIKTAN SONRA PORTO'YA DÖNDÜ
Sürpriz bir şekilde Fenerbahçe'nin gündemine gelen Lucho Gonzalez, kariyeri ile taraftarları heyecanlandıracak bir yıldız… Futbol kariyerine ülkesinin takımlarından Huracan'da başlayan Arjantinli oyuncu, ardından River Plate'in yolunu tuttu. Avrupa macerasına 2005'te Porto'da başlayan Lucho, 2009'da Marsilya'da 3 yıl oynadıktan sonra Porto'ya döndü.

LİDER KARAKTERİYLE ÖN PLANA ÇIKIYOR
Geçtiğimiz sezon Porto formasıyla ligde 29 maça çıkan Lucho Gonzalez, 6 gol ve 4 asistlik performansıyla Benfica'nın önünde kazanılan şampiyonlukta önemli rol oynadı. Formasını giydiği her takımda lider karakteri ile ön plana çıkan Tangocu müthiş top tekniği ve füze gibi şutlarıyla da rakiplerin korkulu rüyası.