Akovalı Halinden Memnun

31
Akovalı Halinden Memnun

Ceren ÖZBİL-Ertuğrul SENOVA
Havadis’e konuşan Akova muhtarı, Osman Şingirli belediye hizmetlerinden memnun olduklarını ve Akova’da var olan sorunların da belediye projeleri kapsamında olduğunu söyledi. 

“Sosyal yönden de gelişmiş bir köy”
Kırsal kesim arsası verilmesi nedeniyle genç nüfusun köyü terk etmediğine dikkat çeken Şingirli şu şekilde konuştu:
“Birçok köyde yaşanan sorunların aksine Akova’da huzurlu bir hayat yaşıyoruz. Gençler köyümüzü terk etmiyor. İşsizlik sorunu diğer bölgelerdeki gibi değil. Yol gibi sorunlarda belediye projesi kapsamında. Ayrıca köyümüz sosyal yönden de kendini geliştirmiş bir köy. Köy kandın kursumuz var. Spor kulübümüz var. Piknik alanımız var. Yıldırım ve Akova arasında kalan çöplük alan temizlendi ve yerine fidan dikildi.”

Köy halkı ne dedi?
Ergün Çoban (muhtar azası)
“Belediye elinden geldiğince köye hizmet veriyor. Belediye hizmetlerinden de muhtarımızda da çok memnunuz. Köy halkı genellikle çiftçilik, hayvancılık ve memurlukla uğraşıyor. Köyde üretim olduğu için işsiz olan sayısı fazla değil. Köy kahvesinde sadece biz emekliler oturuyoruz.”

 

 

 

 

 

 

Mehmet Avcı
“Köy halkı genellikle çiftçilik hayvancılık ve memurluk yapıyor. Kırsal kesim arsası dağıtılması nedeniyle gençler köyü terk emiyor. 800 civarı nüfusumuz var. Birçok köyde yaşanan sorunlar bizim köyümüzde yaşanmıyor.”

 

 

 

 

 

 

 

Mahmut Özçınar
“Akova’da huzurlu bir hayat yaşıyoruz. Köyümüze yapılan yatırımlar var. Köyümüzde olan eksikliklerse belediyenin projesi kapsamında. Diğer bölgelerdeki gibi işsiz sorunu da yok. Boşta oturan sadece emekliler.”

 

 

 

 

 

 

 

Mesut Babayiğit
“Köy halkı genellikle çiftçilik hayvancılık ve memurlukla uğraşıyor.  Kırsal kesim arsası dağıtılması nedeniyle köy gençleri bölgeyi terk emiyor. 800 civarı nüfusumuz var. Birçok köyde yaşanan sorunlar bizim köyümüzde yaşanmıyor.”