En Üst

29 Nisan 2017

Akdeniz’de dalgıçlara suçüstü

Akdeniz’de dalgıçlara suçüstü
Haber İçi Üst

Arap Baharı’nın etkisi en güçlü gösterdiği ülkelerden biri olan Mısır’da, günlerdir ülke genelinde büyük bir sorun haline gelen yavaş internetin nedeni ortaya çıkarıldı. Liman kenti İskenderiye açıklarında şüpheli görünen bir balıkçı teknesinde inceleme yapan Sahil Güvenlik ekipleri, Mısır ile Avrupa arasındaki internet kablolarını kestiği belirlenen üç dalgıcı suçüstü yakaladı.

Ordu yetkililerinin Facebook üzerinden yaptığı açıklamada, Egypt Telecom şirketine ait kabloların neden kesildiği belirtilmedi.

Dalgıçların, geçtiğimiz hafta kablo operatörü SEACOM tarafından bildirilen internet kesintilerinden sorumlu olduğuna dair kesin bir açıklama yapılmadı. Buna rağmen Avrupa, Afrika, Ortadoğu ve Asya ile bağlantı kuran kabloların internetteki yavaşlamanın nedeni olduğu düşünülüyor.

BU İLK KESİNTİ DEĞİL
Telegraph gazetesinin haberine göre, SEACOM, geçtiğimiz hafta Cuma günü Mısır genelinde internetin yavaşladığını ve birçok şikayet geldiğini belirtti.

Birçok internet hizmet sağlayıcısına hizmet veren SEACOM, Cuma günü yaşanan yavaşlamanın giderilmesinin ardından bir diğer büyük kesintinin daha yaşandığını duyurmuştı.

Mısır ve diğer Kuzey Afrika ülkelerinde son yıllar içinde birçok defa yaşanan internet kesintilerinin, internet trafiğini taşıyan kabloların gemilerin pervaneleri tarafından kesilmesinden kaynaklandığı düşünülüyordu.

MENA haber ajansının verdiği bilgiye göre, Egypt Telecom, kesilen kabloların bir tanesinin İskenderiye’nin 750 metre açığında olduğunu belirtti.

Mısır’da Hüsnü Mübarek’in Arap Baharı protestoları sonucu Şubat 2011’de iktidarı bırakmasının ardından suç oranı ciddi oranda arttı. -ntv

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King