Akbayram’dan unutulmaz konser

10 Haziran 2013 Pazartesi | 10:13
Kıbrıs Town Houses

3. Girne Kültür ve Sanat Festivali tüm hızıyla devam ederken geçtiğimiz cumartesi gecesi Girne Amfitiyatro’da Türkiye’nin güçlü sesi ve yorumcusu Edip Akbayram, birbirinden güzel eserlerini Girne halkı için seslendirdi.

Fotoğraflar: Mustafa Şenal

Yaklaşık 3 bin kişinin katıldığı gecede, Girne Belediye Başkanı Sümer Aygın yaptığı açılış konuşmasında, sanat ve kültür adına çok güzel işlere imza attıklarını, Girne’nin bir kültür ve sanat şehri olacağını söylemesinin üzerinden tam 3 sene geçtiğini ve bunu bu akşam burada olan tüm sanatseverlerle başardıklarını bir kez daha kaydetti.
Konser öncesinde, basın mensuplarının karşısına çıkan sanatçı, Girne’de olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ilk kez Girne’de olmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşadığını, daha önceki konserlerinde, hayranlarının kendisine koro olarak eşlik ettiklerini, bu gece de aynı heyecanla onların karşısına çıkmak için sabırsızlandığını kaydetti.
Performansıyla dinleyenlerine unutamayacakları bir gece yaşatan sanatçı, yaklaşık 2.5 saate yakın sahnede kalarak, izleyiciler tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı. 

Kızı vokalistliğini yaptı
Edip Akbayram ilk olarak “Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz” adlı eseriyle hayranlarının karşısına çıktı. Sanatçı, hayranlarının eşliğinde aralarında “Hasretinle Yandı Gönlüm”, “Ben Ölürsem”, “Metrisin Önü”, “Aldırma Gönül” gibi çok sayıda tanınmış şarkılarını seslendirirken, kendisi gibi muhteşem bir sese sahip kızı Türkü Akbayram, babasının vokalistliğini yaptı. 
Sesi kadar güzelliği ve sahnede duruşuyla herkesten beğeni toplayan Türkü Akbayram, konseri izlemeye gelen sanatseverlere 2 parçalık bir müzik ziyafeti sundu.

Gezi Parkı’na destek
Şarkı aralarında seyircilerle güzel diyaloglar kuran Akbayram, son zamanlarda Türkiye’de yaşanan olaylara da seyirci kalmadığını belirterek, bir sanatçı olarak elinden geleni yaptığını, tüm Gezi Parkı direnişçilerinin yanında olduğunu kaydetti.