En Üst

30 Mart 2017

Ailesinin gözü önünde can verdi

Ailesinin gözü önünde can verdi
Haber İçi Üst

Gaziantepli 14 yaşındaki Hatice Tuğba Uçar, dün ailesi ile birlikte gittiği Alagadi’de denizde boğularak yaşamını yitirdi.

Ailesinin gözleri önünde dalgalarla boğuşan Uçar’ı kurtarmak isteyen iki vatandaş, olayı fark ettiği anda denize atladı ve Uçar’a yardım etmek istedi.
Söz konusu iki kişi Hatice Tuğba Uçar’a ulaştığında, Uçar hayatını kaybetmişti.
Yüzme bilmeyen anne ve babasının, kızları hayatta kalabilmek için dalgalarla boğuşurken sahilde olan bitenden habersiz olduğu öğrenildi.
Anne, baba acı olayı anladığında ise artık her şey için çok geçti.

En büyük acı
Alagadi sahilinde hafta sonu tatilini geçiren iki vatandaş tarafından denizden çıkarılan Hatice Tuğba Uçar’ın cesedi, olay yerine giden polis ambulansı ile önce Girne Akçiçek Hastanesi’ne ardından da otopsisi yapılmak üzere Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nin morguna götürüldü.
Uçar ailesinin Girne Akçiçek Hastanesi’nin önündeki feryatları yürekleri dağladı.
Çok sevdiği küçük kızlarını denize kurban veren aile, sağlık ekiplerinin tıbbi müdahalesi ile güçlükle sakinleştirildi.

Acı haber tez duyuldu
Arkadaşları, Hatice Tuğba Uçar’ın ölüm haberini ablasının, Facebook’a “Hatice’nin ablasıyım. Kız kardeşim canım vefat etti Alagadi’de. Yalan diyen habere baksın internette. Gülüm, canım öldü” şeklindeki bildirimi ile öğrendi.
Arkadaşlarını kaybetmenin şokunu yaşayan arkadaşları, Hatice Tuğba Uçar’ın Facebook adresinde duygularını paylaştı.
Henüz hayatının baharında denizde dalgalara yenik düşerek, yaşamını yitiren Hatice Tuğba Uçar’ın Facebook’ta son paylaştığı ileti ise şöyle:
“Ne var yani bir gün da moralimi bozmayın. Bırakın ne kadar çocukluk yapacaksam yapayım. Bırakın bir gün da ben mutlu olayım.”

Lefkoşa’da ikamet eden 14 yaşındaki Hatice Tuğba Uçar, dün ailesi ile gittiği Girne Alagadi’de denizde boğularak yaşamını yitirdi

Hatice Tuğba Uçar’ın cesedi, olay yerine giden polis ambulansı ile önce Girne Akçiçek Hastanesi’ne ardından da otopsisi yapılmak üzere Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi morguna götürüldü

 

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King