Ailesi Per Perişan

79
Ailesi Per Perişan

Duygu ALAN
Akıncılar’da sakin Mustafa Gazi’den dün de haber alınamadı. Mustafa Gazi’nin bulunması için bölgedeki Birleşmiş Milletler (BM) askeri de çalışmalarını sürdürüyor.
Ailesi, Gazi’nin ölmüş olabileceğine ihtimal vermek istemiyor. Mustafa Gazi’nin kardeşleri perişan halde polisten veya BM’den gelecek bir haber bekliyor. Bölge sakinleri ise Gazi’nin hayatından endişe ediyor.
Mustafa Gazi’nin en son pazar gecesi saat 19.00 sıralarında bir telefon konuşmasının ardından evden ayrılmış ve kendisinden haber alamayan yakınları, polise başvurmuştu.
Akıncılar Karakolu tarafından aramalar sonucu Mustafa Gazi’nin GU 492 plakalı aracı 31 Mart tarihinde sınırda terk edilmiş bir halde bulunmuştu.

Ademgil: Gece gündüz uyumuyoruz
Mustafa Gazi’nin eniştesi Akdoğan Belediye Başkanı Adem Ademgil, Gazi, kaybolduğundan beri ailesinin gözüne uyku girmediğini söyledi.
Ademgil, “Tüm aile perişan olduk. Ailesi olarak biz de gece gündüz, gücümüz yettiğince hem kuzeyde hem de güneyde aramalarımızı sürdürüyoruz” dedi.
Mustafa Gazi’nin karıncayı bile incitebilecek bir kişi olmadığını ifade eden Adem Ademgil, öldürülmüş olabileceğine ihtimal vermediklerini söyledi.

“Mustafa kapalı kutuydu”
Adem Ademgil, Havadis’e yaptığı açıklamada, Mustafa Gazi’yi kaybolmadan bir gün önce evlerinde misafir ettiklerini söyledi.
Ademgil, Gazi’nin sırlarını kimse ile paylamadığını bu nedenle özel yaşamı hakkında bilgi sahibi olmadıklarını belirtti.
Adem Ademgil, Mustafa Gazi hakkında şunları söyledi:
“Mustafa, kapalı kutudur. Kimse ile sırlarını paylaşmaz. Bundan dolayı ailesi, Mustafa’nın özel yaşamı ile ilgili bilgi sahibi değil. Dolayısıyla basında hakkında çıkan iddialar ne derece doğru bilemiyorum. Tek bildiğim, kimse ile bir husumeti olmadığıdır. Mustafa, bekar, tarım ve hayvancılık ile uğraşan kendi halinde biridir.”

Limasol’daki cesedin kime ait olduğu belirlendi
Güney Kıbrıs’taki Limasol kentinde hafta içinde kimliği tespit edilemeyen yanmış bir erkek cesedi bulunduğu haberinin ardından Mustafa Gazi’nin ailesi paniğe düşmüş daha sonra cesedin bir gence ait olduğu haberiyle rahatlamıştı.
Limasol kazasına bağlı Lady’s Mile bölgesinde, önceki gün arabanın içerisinde kömürleşmiş bir şekilde bulunan cesedin, günlerdir kayıp olan Kolossi (Yunus-Burçlu) sakini 34 yaşındaki Lukas Ole’ye ait olduğu ortaya çıktı.
Fileleftheros Gazetesi, yapılan incelemelere göre, Ole’nin önce dövüldüğünü, ardından arabası içerisinde yakıldığını yazdı.