Aile içi şiddet kanlı bitti

18 Ağustos 2013 Pazar | 10:51
Aile içi şiddet kanlı bitti
Kıbrıs Town Houses

 

KOCASINI BIÇAKLADI: Göçmenköy’deki ikametgahı içerisinde önceki gün kocası tarafından fiziksel şiddete maruz kalan Amber Çavuş, kavga esnasında Moran Albert Salahi’yi mutfaktan aldığı ekmek bıçağı ile göğsünden yaraladı. Amber Çavuş gözaltına alındı
HAYATİ TEHLİKESİ YOK: Göğsünden bıçaklanan Moran Albert Salahi ise olay yerine giden “112 Acil Servis” ile Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne götürüldü ve yapılan müdahalenin ardından yoğun bakım servisinde müşahede altına alındı. Salahi’nin hayati tehlikesinin olmadığı öğrenildi

Lefkoşa’da Göçmenköy’de eşi ve çocukları ile birlikte ikamet eden Amber Çavuş isimli kadın, kocası Moran Albert Salahi’yi önceki gün ekmek bıçağı ile göğsünden yaraladı.
Olayın ardından Moran Albert Salahi, olay yerine giden “112 Acil Servis” ile Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne götürüldü ve yapılan müdahalenin ardından yoğun bakım servisinde müşahede altına alındı.
Zanlı Amber Çavus ise “Adam yaralama” suçundan gözaltına alındı.

“Sürekli dayak yiyordu” iddiası
Yakınları, Amber Çavuş’un eşi Moran Albert Salahi tarafından sürekli olarak fiziksel ve psikolojik şiddet gördüğünü iddia etti.
Havadis’e konuşan aile yakınları, “Amber, sessiz sakin bir insandır. Ama eşi O’nu sürekli olarak döver ve aşağılardı. Sanırım en sonunda da Amber’in canına tak etti ve yine dayak yediği bir esnada gözü karardı, bir anlık öfke ile eşini yaraladı. Bu kadar iyi yürekli bir insanın böyle bir eylemi gerçekleştirmiş olması başka türlü açıklanamaz” dedi.

Hayati tehlikesi yok
Olayın hemen ardından ambulans ile Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne götürülen Moran Albert Salahi, yapılan müdahalenin ardından yoğun bakım servisinde müşahede altına alındı.
Polisten alınan bilgiye göre, halen yoğun bakımda tedavi altında olan Salahi’nin hayati tehlikesi yok.

Çavuş mahkemeye çıkarıldı
Amber Çavuş, “Adam yaralama” suçundan dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde yargıç önüne çıkarıldı.
Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Fuat Kurtalan, soruşturma ile ilgili mahkemede ifade verdi.
Kurtalan, zanlının 16 Ağustos 2013 tarihinde Göçmenköy’deki evinde ailevi nedenlerden ötürü tartıştığı eşi Moran Albert Salahi’yi, kendisini dövdüğü gerekçesi ile mutfaktan aldığı ekmek bıçağını göğsüne sokarak yaraladığını kaydetti.
Salahi’yi yaralayan konu ekmek bıçağının kanıt olarak alındığını açıklayan polis memuru Fuat Kurtalan, zanlı Amber Çavuş’un aynı gün mahkeme emri ile gözaltına alındığını söyledi.

Suçunu itiraf etti
Zanlı hakkındaki soruşturmanın henüz devam ettiğini kaydeden polis memuru Kurtalan, zanlının polise gönüllü ifade vererek suçunu itiraf ettiğini söyledi.
Olayın ciddiyetine vurgu yapan Fuat Kurtalan, halen alınması gereken ifadeler olduğunu bu aşamada zanlının 3 gün süre ile poliste tutuklu kalmasını talep etti.

3 gün poliste tutuklu kalacak
Zanlı avukatı, talep edilen 3 günlük tutukluluk talebine itirazda bulunmadı ancak, zanlının küçük çocukları olduğunu ve çocukların annelerinin bakımına muhtaç olduğunu kaydetti.
Avukatı, zanlı hakkında yürütülen soruşturmanın pazartesi gününe kadar bitirilmesi hususunda talepte bulundu.
Mahkeme, zanlının soruşturma maksatlı, 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

 


Eşi Amber Çavuş tarafından bıçaklanan Moran Albert Salahi, Lefkoşa Devlet Hastanesi’nde yoğun bakım servisinde müşahede altına alındı. Salahi’nin hayati tehlikesinin olmadığı öğrenildi

Facebook Comments