Ahmet Coşkun Düğümü Çözülüyor

0
32
Ahmet Coşkun Düğümü Çözülüyor

Coşkun KUTAY

Yeni sezonda “Süper Lig” şampiyonluğunu hedefleyen takımlar Birinci Lig’de mücadele verecek Girne temsilcisi Lapta’nın yıldız oyuncusu Ahmet Coşkun’un peşine düştü.
Yenicami geçtiğimiz günlerde Ahmet Coşkun’un bonservisi için Lapta’ya 120.000 TL + A.Coşkun’un 4.000 TL olan Lapta’dan alacağı + genç bir stoper vermeyi kabul etmiş ancak daha sonra bu önerilerinden vazgeçmişti.
Diğer yandan, Ahmet Coşkun’un transferi ile ilgili görüşme talep eden Küçük Kaymaklı’nın A. Coşkun ısrarı, Lapta Genel Kurulu nedeniyle bir müddet askıda kaldı. Ancak daha sonraki günlerde Lapta’nın kapısını tekrar çalan Kaymaklı, 60.000 TL isteyen Ahmet Coşkun’un bonservisine karşılık Lapta’ya, 50.000 TL + 2-3 oyuncu teklif etti.
Buna karşın Lapta Küçük Kaymaklı’dan,  100.000 TL+ orta saha oyuncusu genç Çağlar’ı istedi. Taraflar görüşme masasından ortaya çıkan tabloyu değerlendirmek ve bugün tekrar bir araya gelerek, Ahmet Coşkun transferine “müspet veya menfi” son noktayı koymak üzere ayrıldılar.

Sürpriz talip
Küçük Kaymaklı ile Lapta arasında bu gelişmeler yaşanırken diğer taraftan, A.Coşkun’un bonservis bedelini öğrenen ve ismi şimdilik açıklanmayan bir Süper Lig takımı daha başarılı oyuncuya talip olduğunu Lapta yönetimine bildirdi. Lapta Kulübü’ne yakın çevreler Kaymaklı-Lapta kulüpleri arasındaki transfer görüşmelerinin devam ettiğini ancak, ortaya çıkacak sonucun olumsuz olması halinde kendilerinin bu teklifi gündeme alabileceklerini belirttiğini dile getirdiler.     

Başkanlık Konseyi kurulacak
Murat Aktuğ başkanlığında ilk toplantısını yapan Lapta yönetimi, bir ilke imza atarak geçmiş yıllarda kulüp başkanlığı yapmış kişilerden oluşturulacak bir “Başkanlık Konseyi” kurma kararı aldı.

Şahin Şeker Lapta’da kaldı
Bostancı Bağcıl’ın talip olduğu başarılı stoper Şahin Şeker ile ilgili taraflar arasında gündeme gelen transfer görüşmelerinden ise herhangi bir sonuç çıkmadı. Taraflar arasında yeni bir görüşmenin olup olmayacağı ise ilerleyen günlerde netleşecek. 

Mormenekşe Dennis’e odaklandı
Lapta’nın bir diğer başarılı oyuncusu Dennis’e ise Süper Lig’in yeni takımı Mormenekşe talip oldu. Orta alandaki başarılı performansı ile birçok takımın takibinde olan Dennis ile ilgili transfer görüşmelerinin,  yakında başlaması bekleniyor.