En Üst

29 Mart 2017

Ağrı Diye Gitti Fazladan İki Böbreği Çıktı

Ağrı Diye Gitti Fazladan İki Böbreği Çıktı
Haber İçi Üst

İngiltere'de bir böbreğinden operasyon geçirmek üzere hastaneye giden 20 yaşındaki Jessica Curphey’in operasyon sırasında dört böbreği olduğu ortaya çıktı.

Daily Mail'in haberine göre, Curphey belinin sağ tarafında hissettiği dayanılmaz ağrılar nedeniyle doktora başvurdu. İdrar enfeksiyonu teşhisi koyulan Curphey, tedavi için antibiyotik kullanmaya başladı. Ancak St. Helier Hastanesi’nde yapılan taramalar sonucunda Curphey’in şikayetlerinin sebebinin enfeksiyon değil, sağ böbreğinde bulunan 17 santimetre çapındaki bir kist olduğu tespit edildi./_np/3518/20193518.jpg

Yaklaşık 10 gün sonra yapılan daha detaylı testlerde ise Curphey’in sağ tarafında iki böbreği olduğu ortaya çıktı. Kist zannedilen ikinci böbrek hasarlı olduğu için operasyonla alındı. Operasyon sırasında cerrahlar çok nadir görülen bir duruma şahit oldu ve Curphey’de dördüncü bir böbrek daha bulundu.

Cerrah Robyn Webber, "Bir vücudun tek bir yanında üç böbrek olması az rastlanan bir durum. Tüm dünyada bu durumda 100 hasta bile yoktur" açıklamasında bulundu.

Curphey ise duygularını şu sözlerle anlattı:

"En başta nasıl hissedeceğimi bilemedim, herkes bana konuyla ilgili farklı şeyler anlatıyordu. Şimdi insanlara fazladan bir böbreğim olduğunu söylediğimde onların tepkilerini izlemek keyifli oluyor."

Curphey şu an Birleşik Krallık Böbrek Araştırmaları’na destek olmak için para biriktiriyor.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King