Kıbrıs

Adaya Ayak Bastığı Gün Bakın Ne Yaptı!

Lefkoşa’da hafta sonu düzenlenen ve 24 saat devam eden özel bir eğlencede, seyyar tuvalette, 17 yaşındaki iki genç kıza 30 dakika arayla tecavüz girişiminde bulunduğu iddiasıyla tutuklanan zanlı Tarık Mutlu hakkındaki polis soruşturması tamamlandı.
Zanlı Tarık Mutlu, Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde dün yargıç önüne çıkarıldı.
Zanlı hakkında soruşturmayı yürüten polis memuru, mahkemede verdiği ifadede, zanlı Tarık Mutlu’nun Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduğunu belirterek, KKTC’de herhangi yasal bir bağının bulunmadığını dile getirdi.
Polis, zanlı hakkındaki soruşturmanın tamamlandığını belirterek mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.
Mahkeme zanlının yargılanacağı güne kadar hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine emir verdi.
“Irza geçmeye teşebbüs”, “Zorla alıkoyma”, “Müstehcen darp” ve “Ciddi darp” suçlarından tutuklanan Tarık Mutlu yargılanıncaya kadar Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

30 dakika içinde…
KKTC’ye 15 Haziran 2013 tarihinde turist olarak giriş yapan 23 yaşındaki zanlı Tarık Mutlu,  iddiaya göre, aynı akşam Lefkoşa’da düzenlenen özel bir eğlenceye katıldı ve eğlencenin düzenlendiği yerdeki seyyar tuvalette 30 dakika ara ile 17 yaşındaki iki genç kıza saldırarak “tecavüz” girişiminde bulundu.
Zanlı hakkında soruşturmayı yürüten polis memurunun mahkemede verdiği ifadeye göre, zanlı KKTC’ye turist olarak giriş yaptığı 15 Haziran 2013 tarihinde akşam saatlerinde Lefkoşa’da düzenlenen özel bir eğlenceye katıldı.
Zanlı aynı gün saat 01.00 sıralarında, eğlenceye katılan 17 yaşındaki bir genç kızın eğlence yerinde bulunan seyyar tuvalete girdiğini gördü ve ardından kendisi de tuvalete giderek, genç kıza saldırdı, zorla ırzına geçmeye çalıştı.
Zanlı, emeline ulaşamadan genç kız olay yerinden kaçmayı başardı.
Zanlı bu olaydan 30 dakika sonra aynı tuvalette bu kez başka bir genç kıza cinsel saldırıda bulundu.
Genç kızın ardından tuvalete giren zanlı kızı, tuvalete kilitleyip zorla ırzına geçmeye çalıştı ancak yine emeline ulaşamadı ve genç kız zanlının elinden kaçmayı başardı.

Zanlı güvenlik görevlileri tarafından tespit edildi
Zanlının cinsel saldırılarına maruz kalan genç kızlar, olayın ardından eğlence yerindeki güvenlik görevlilerine, başlarından geçenleri anlattı ve zanlıyı teşhis etti.
Güvenlik görevlileri tarafından tespit edilen zanlı polise teslim edildi.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı