En Üst

24 Nisan 2017

Ada gençliği Ara Bölge’de buluştu

Haber İçi Üst

Çeşitli etkinliklerle 3 yıldır sürdürülen Youth Power-Gençliğin Gücü Projesi kapsamında geçtiğimiz akşam Ara Bölge’nin güneyinde Lefkoşa’daki tarihi Mağusa Kapısı’nda 5 saat süren görkemli bir Gençlik Festivali yapıldı.
Finansmanı UNDP-ACT tarafından sağlanan ve Kıbrıs’ın en uzun soluklu projeleri arasında yer alan Youth Power-Gençliğin Gücü kapsamında Youth-AİD adıyla düzenlenen festival, ada gençliğini buluşturdu. Uzun soluklu, coşku ve heyecan dolu etkinlikte 2009 yılından bu yana devam eden Youth Power Projesi kapsamında yapılan tüm girişimlerin ayrıca projenin sürekliliği için genç girişimcilere bilgi desteği sağlamayı amaçlayan www.youthpowerline.org adlı yeni portalın tanıtımı da yapıldı.
Hasder, Soma Akriton, MAGEM kuruluşları ve küçük hibe gençlik projesinden yararlanan 4 girişimcilik projesinin festival alanı girişinde oluşturulan stantlarda kendilerini tanıttığı gecede gençlerin büyük ilgi duyduğu Gommalar, Minus One, Papiyion, Prospectus ve Strange Union sergilediği canlı performanslar ayakta alkışlandı. Yaklaşık 800 kişinin katılımıyla gerçekleşen renkli festival saat 24.00’te tamamlandı.

Youth Power’dan buruk veda
Youth Power-Gençliğin Gücü Proje sorumluları Sezis Thompson ve Katherina Antoniou geceye katılanlara hitaben 3 dilde yaptıkları konuşmalarda, gecenin Proje için duygusal bir anlam taşıdığını, son 3 yılda başarıyla gerçekleşen birçok proje ve girişimin gururla sergilendiğini belirttiler. Tamamlanan projenin hayata geçmesinde finansal katkıları olan UNDP ACT ve USAİD kuruluşlarına, küçük hibe programları yürüten gruplara, girişimcilik ödülü alanlara, gönüllülere, katılımcılara ve Youth Power’a bir şekilde hayatında yer veren herkese teşekkür eden Proje sorumluları, proje kapsamında oluşturulan internet portalı www.youthpowerline.org portalıyla girişimcilerin sorularına yanıt verileceğini, bir şekilde sosyal medya aracılığı ile Youth Power’ın yaşayacağına dikkat çektiler. Gecenin son konuşması girişimci Antonella’nın yaşadıklarını katılımcılarla paylaşması oldu.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King