İnanılmazı başardı

Cevdet Laçinkaya kızının arkadaşlarının kilosuyla dalga geçmesi üzerine zayıflamaya karar verdi. 7 ayda 73 kilo vermeyi başardı.

09 Aralık 2013 - 14:32

İzmir’in Çiğli semtinde oturan 30 yaşındaki Cevdet Laçinkaya 7 ay öncesine kadar 180 kiloydu. Kilosu yüzünden tansiyon, şeker, yürüme bozukluğu, nefes darlığı ve uyku apnesi gibi hastalıklarla mücadele eden genç adamın zayıflamak için yaptığı tüm denemeler başarısızlıkla sonuçlandı.

KIZIMLA DALGA GEÇİYORLARDI

Laçinkaya’nın kilolarından kalıcı olarak kurtulması 6 yaşındaki kızı İrem’in sayesinde oldu. Küçük kızın okul arkadaşlarının şişmanlığıyla dalga geçmesi üzerine zayıflamaya karar verdi. Laçinkaya “İnsanların bakışlarından utanıyordum. Her anne baba gibi çocuğumu okula bile götüremiyordum. Kızım da rahatsız olacak korkusu vardı. Okuldaki çocuklar şişmanlığımla dalga geçiyordu. Kızımın bundan etkilenmesini istemiyordum” diye konuştu.

HEDEFİM 90 KİLOYA İNMEK

Zayıflamak için ameliyat olmaya karar veren Cevdet Laçinkaya, tüp mide ameliyatıyla, midesinin yarısını aldırdı. 7 ayda 73 kilo veren genç adam, zayıflayarak sağlık sorunlarından kurtulduğunu belirtirken “Zayıf olmak benim için çok güzel bir duygu. Şu an 107 kiloyum ama hedefim 90 kiloya düşmek” ifadelerini kullandı.

TÜP MİDE AMELİYATI NEDİR?

Tüp mide ameliyatının ismi, operasyon sonunda midenin şeklinin muza benzemesinden geliyor. Ameliyatla hastanın midesi uzunlamasına kesilerek, bir bölümü alınıyor. Alınan kısım içerisinde, acıkmayı sağlayan hormonu üreten bölüm de yer aldığı için, hasta çabuk doyup geç acıkıyor.


Bu haber toplam 382 kez okundu

aHavadis Gazetesi, Her hakkı saklıdır.

Design and Powered by Baba Bilgisayar