Dipkarpaz’da veliler öğretmen dövdü

KTOEÖS GREV KARARI ALDI: Dipkarpaz’da Recep Tayyip Erdoğan Ortaokulu’nda bir öğretmen veliler tarafından darp edildi. Olayla ilgili iki kişi tutuklanırken Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası okulda bugün grev kararı aldı

02 Nisan 2014 - 10:04

BY Ajans

Dipkarpaz Recep Tayyip Erdoğan Ortaokulu’nda Efkan Yılmaz isimli öğretmen bir öğrencinin dedesi ve dayısı tarafından darp edildi. Güvenilir kaynaklardan edinilen bilgiye göre okul içinde bisikletle gezen öğrenci öğretmeni tarafından birkaç kez uyarılmış ancak söz dinlemeyen öğrenciye öğretmenin daha sonra hafif bir tokat attığı ancak öğrencinin ailesine bunu abartarak anlattığı iddia edildi. Olayı duyan Tayyip Dokuyucu ve Ümit Dokuyucu dün sabah okulu basarak öğretmeni boğazından sıkarak darp etmeye çalıştı. Dipkarpaz halkından öğrenilen bilgiye göre öğretmenin boğazından ameliyat olduğu ve yakın zamanda tedaviden geldiği bildirildi. Tayyip Dokuyucu ve Ümit Dokuyucu, İskele Polis Müdürlüğü’nde gözaltına alınırken bugün mahkemeye çıkarılması bekleniyor.

Bugün 1 günlük grev var
KTOEÖS Başkanı Tahir Gökçebel, BY Ajans’a açıklama yaparak bugün okulda 1 günlük grev yapacağını duyurdu. Gökçebel, yaşanan olayın daha büyük olaylara sebebiyet verebileceğini söyleyerek öğretmenlerin ve okulların dokunulmazlığı olması gereken alanlar olduğunu vurguladı. Okulların öğretmenler ve öğrencilerin eğitim alanları olduğunu belirten Gökçebel, okulların dıştan gelen müdahalelere açık olmaması gerekliliğini savundu. Çocukların önünde yaşanan bu olayın eğitim ve sosyal yaşantı açısından ciddi sıkıntılar doğurabileceğini söyleyen Gökçebel, bu olaya sessiz kalmayacaklarını belirtti.
Tepkilerinin insanlara karşı olmadığını belirten Tahir Gökçebel, yasaların, cezaların ve bakanlık kurallarının yetersiz olduğunu söyleyerek okulların dokunulmaz olduğunun altını bir kez daha çizdi. Gökçebel, bu ülkede isteyen istediğini gibi davranamaya kalkarsa kaos yaşanacağını söyledi. Tahir Gökçebel, bu tür olayların tekrar etmemesi için toplumsal olarak tepki konulması gerektiğini de sözlerine ekledi.


Bu haber toplam 876 kez okundu

aHavadis Gazetesi, Her hakkı saklıdır.

Design and Powered by Baba Bilgisayar