En Üst

26 Nisan 2017

70 yıllık dinamizmiyle Mick Jagger

Haber İçi Üst

Rock’n roll’un asi çocuğu, 70 yaşında tüm dinamizmiyle müzik kariyerine, canlı performanslarıyla devam ederken, başarısının sırlarını şu sözlerle açığa vuruyor: “Öncelikle kendinizden ve yaptığınız şeylerde memnun olmanız gerek. Müziğinizi insanlarla paylaştığınızda, tabii ki eleştirmenlerin de tabii ki beğenisini toplamak istersiniz. Tabii ki büyük bir hayran kitlesinin de sizi sevmesini beklersiniz. Eleştirmenler yaptığınız bazı işleri desteklemese de kendiniz için ve kitleler için başarılı olduğunuz zamanlar olabilir.”

Mick Jagger’ın rock’ın diğer “yaramaz çocukları” ile 1962’de Londra’da kurduğu
The Rolling Stones, “I Can’t Get No Satisfaction” ve “Paint It Black” gibi parçalarıyla tüm dünyayı sarstı. 50. yıl kutlamalarına 2013’ün yaz sezonunda da devam eden ekip, geçtiğimiz günlerde ünlü Glastonbury Festivali’nin liste başında sahne aldı.

Yaşamının 70. yılında müzik kariyerini bir film şeridi gibi gözünün önünden geçirerek, “Miadını doldurmuş bir kurum gibi hissetmek istemiyorum, ama canlı kalmak istiyorum. Ne yazık ki böyle hissediyorum.” diyen 7 çocuk babası Mick Jagger, imzasını attığı sayısız müzik eserinin de babası olarak sahnelerden çekilmeye hiç niyetli görünmüyor. 50 yılı müzikle geçen bu 70 yıl Mick Jagger’ı, yol arkadaşı Keith Richards ile birlikte yazdığı şarkıda dile getirdiği gibi, “tatmin etmiyor”.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King