En Üst

30 Nisan 2017

6+2+2’ye geri dönüş

6+2+2’ye geri dönüş
Haber İçi Üst

Spor Toto Süper Lig’de yeni sezonda uygulanacak yabancı oyuncu sayısı konusunda tartışmalar sürerken, Türkiye Futbol Federasyonu’nun cuma günü yapacağı toplantıda 6+0+4 sisteminin yerine geçen sezon uygulanan 6+2+2 sisteminin devam etmesini karara bağlayacağı öğrenildi.

Fenerbahçe’nin yeni sistem üzerinde ısrarcı olmasının yanı sıra Galatasaray’ın başını çektiği diğer kulüplerin 6+2+2’yi istemeleri ve bu konuda başvuru yapmaları üzerine Futbol Federasyonu’nun iki sene daha 6+2+2’nin devamı için karar alacağı bildirildi. Federasyon yönetiminin bu konuda görüş birliğinde olduğu belirtildi. Ancak Futbol Federasyonu’nun, yine geçen sezon uygulanan sayısız yabancı ile sözleşme konusunda kararsız kaldığı ifade edildi. Yönetimdeki bazı isimlerin iki sezon değişiklik yapılmadan devam edilmesini istediği, diğer bölümün ise 10 yabancı ile mukavele imzalanması zorunluluğunun getirilmesi, böylece tribünde oturan yabancı sayısının fazlalığının engellenmesi görüşünü savunduğu vurgulandı.

Fenerbahçe 6+0+4 sisteminin 1 yıl önce karara bağlandığını hatırlatmış, yeni sezonda kesinlikle uygulanması gerektiğini açıklamış, aksi karar çıkması halinde Tahkim Kurulu’na gideceğini bildirmişti. Galatasaray ve diğer kulüpler de, yabancı sınırlamasının getirilmesi halinde, AB üyesi ülkelerin futbolcularının yabancı sayılmaması konusunda adım atacağını duyurmuştu.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King