6 yıldır kaçak yaşıyor

10
6 yıldır kaçak yaşıyor

Duygu ALAN

KKTC’de 6 yıldan bu yana kayıt dışı olarak bulunan zanlı Şemsettin Oğuz, önceki gün Lefkoşa’da tespit edilerek gözaltına alındı.
Zanlı, Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde dün yargıç önüne çıkarıldı.
Zanlı hakkında soruşturmayı yürüten polis, mahkemede verdiği ifadede, Şemsettin Oğuz’un 28 Mart 2007 tarihinde KKTC’ye Alaaddin Gökçer adına düzenlenmiş sahte kimlik ile giriş yaptığını ve o tarihten bu yana ülkede kaçak olarak yaşadığını açıkladı.
Zanlının önceki gün Lefkoşa’da tespit edilerek mahkeme emri gereği tutuklandığını ifade eden polis, zanlı hakkında başlatılan soruşturmanın tamamlandığını ve mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Zanlı: Alacaklarımı tahsil etmek için geri döndüm
Mahkemeden söz hakkı alan zanlı Şemsettin Oğuz, “Vize borcumdan dolayı KKTC’ye girmem yasaktır. Ancak burada alacaklı olduğum kişiler vardı ve bir türlü paramı tahsil edemiyordum. O nedenle ülkeye geri döndüm. Gerçek kimliğimle de giriş yapamayacağım için bu suçu işledim. Özür dilerim” diyerek kendini savundu.

Cezaevine gönderildi
Mahkeme, zanlının KKTC’de herhangi yasal bağı bulunmadığına işaret ederek, hazır bulunmasını sağlamak maksadı ile 2 ayı geçmeyen bir süre hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine emir verdi.