6 Gün Daha Tutuklu Kalacak

8
6 Gün Daha Tutuklu Kalacak

Karşılıksız aşk yaşadığı iş arkadaşını, sevgilisi olmayı kabul etmediği gerekçesiyle öldürmek isteyen Yasin Akdoğan’ın tutukluluk süresi uzatıldı

Nadire KRAŞLIOĞLU
Aşkına karşılık vermediği gerekçesi ile iş arkadaşı Safinaz Yılmaz’ı boğazını sıkarak öldürmeye çalışan Yasin Akdoğan dün yeniden Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Mahkeme, 29 Mayıs 2013 tarihinde meydana gelen olay nedeniyle “Katle teşebbüs” ve “Ciddi darp” suçlamalarıyla mahkemeye çıkarılan Akdoğan’ın 6 gün daha poliste tutuklu kalması yönünde emir verdi.
Akıl sağlığı kontrol edilecek
Konuyla ilgili soruşturma yapan polis çavuşu Hakan Üzüm mahkemede verdiği ifadede zanlı Yasin Akdoğan’ın 29 Mayıs 2013 tarihinde iş arkadaşı Safinaz Yılmaz’a karşı platonik bir aşk yaşadığı ve karşılık göremediği için Yılmaz’ı öldürmeye teşebbüs ettiğini hatırlattı. Zanlı Yasin Akdoğan’ın Safinaz Yılmaz’ı öldürmek için eline lastik eldiven takıp Yılmaz’ın boğazını sıktığını ifade eden polis, zanlının Barış Sinir ve Ruh Hastalıkları Hastanesi’ne götürülerek akıl sağlığının kontrol edileceğini açıkladı. Konuyla ilgili soruşturmanın devam ettiğini belirten polis, zanlı Akdoğan’ın 8 gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti. Mahkeme Yasin Akdoğan’ın cezai ehliyetinin kontrolünün sağlanması maksadıyla Akdoğan’ın 6 gün poliste tutuklu kalmasını emretti.