En Üst

27 Temmuz 2017

Haber Üst

6 bodyguard okul bastı, dayak attı

6 bodyguard  okul  bastı,  dayak attı
Haber İçi Üst
Haber Yazı İçi

FECİ ŞEKİLDE DÖVÜLDÜ… Bülent Ecevit Anadolu Lisesi öğrencisi 17 yaşındaki Hüseyin Gazi, dün sergi için gittiği Levent Koleji’nden çıktığı esnada aynı okulda öğrenci olan Altan Derviş ve altı koruma tarafından feci şekilde darp edildi. “Kız meselesi” yüzünden yaşandığı söylenen olay sonrası, Gazi, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı

ÖNÜNÜ KESİP, DÖVDÜLER… Olaya tanık olan diğer öğrenciler, okul çıkış vaktinde, FG 483, JN 611 ve ZFH 843 plakalı üç aracın kapıya geldiğini, araçlardan inen altı kişinin, Derviş ile birlikte Hüseyin Gazi’nin etrafını çevirdiğini ve evire çevire dövdüklerini anlattı. Altan Derviş’in Golden Gril Gece Kulübü’nün sahibi Ramadan Derviş’in oğlu olduğu da öğrenildi

17 yaşındaki Bülent Ecevit Anadolu Lisesi öğrencisi ve okul kaptanı Hüseyin Gazi, dün Levent Koleji’nde gittiği sergi çıkışında Levent Koleji’nde öğrenci olan Altan Derviş ve altı koruma tarafından feci şekilde darp edildi.
Feci şekilde yaralanan Gazi, olayın hemen ardından Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.
Görgü şahitleri, okul çıkışında FG 483, JN 611 ve ZFH 843 plakalı 3 aracın kapıya geldiğini, araçlardan inen altı kişinin, Derviş ile birlikte Hüseyin Gazi’nin etrafını çevirdiğini ve evire çevire dövdüklerini anlattı. Altan Derviş’in Golden Gril Gece Kulübü’nün sahibi Ramadan Derviş’in oğlu olduğu da öğrenildi
Gazi’nin darp nedeninin “kız meselesi” olduğu iddia ediliyor.

Okula gitmedi…
Levent Koleji öğrencisi Altan Derviş’in ise dün okula gitmediği öğrenildi. Altan Derviş ile temasa geçemeyen Levent Koleji okul yönetimi tüzükler ve okul yönetmeliklerinin uygun gördüğü bir şekilde olayın değerlendirileceğini açıkladı.

Polis soruşturması devam ediyor…
Levent Koleji öğrencisi Altan Derviş dün gözaltına alınırken olayla ilgili aranan daha birçok isim olduğu öğrenildi. Polisin olayla ilgili araştırması devam ediyor. 

Gazi: Pusu kurdular
Hüseyin Gazi’nin annesi Hatice Gazi, oğluna pusu kurulduğunu iddia etti. Okulların içine kadar mafyaların girmesinin çok kötü bir durum olduğunu belirten Gazi, “Bu olay kesinlikle iki genç arasında bir kavga değildir” dedi. Gazi, Altan Derviş’in dün okula gitmemesinin planlı bir olay olduğunu öne sürdü ve şu şekilde konuştu:
“Benim oğlum çok sevilen sayılan bir çocuktur. Oğlum Bülent Ecevit Anadolu Lisesi öğrencisidir. Dün fen sergisi için Levent Koleji’ne gittiler. Kolejden çıktıkları esnada arabalardan birileri inerek ‘Hüseyin Gazi kim’ diye sordu ve oğlumun ‘Benim demesi’ üzerine korumlar yumruğu vurdu.  Daha sonra oğlumun etrafını çevirerek darp ettiler. Olayı ayırmak isteyen çocuklar engellendi. Bu örtbas edilmek isteniyor. Bu çocuğun babası Golden Gril Gece Kulübü sahibidir. Okul çıkışında oğlumun öğretmenlerin gözü önünde çembere alınarak dövülmesi kabul edilir bir durum değildir. Ayrıca Levent Koleji’nden de hiçbir yetkili gelip bizi ziyaret etmedi.”

“Ya bıçaklasalardı”
Hüseyin Gazi’nin annesi Hatice Gazi “Ya oğlumu bıçaklasalardı. Kim müdahale edecekti” diyerek isyan etti ve şu anda oğlunun bir gözünün kapalı, yanağının dağıldığını ve dudağının patladığını belirtti. Gazi şu şekilde konuştu:
“Bu olayları hep gazetelerden görürdüm. Ama bu kadarını hiç görmedim ve duymadım. Bu kadar rahat bir çocuğu darp edecekler ve kimse müdahale edemeyecek. Gerçekten akıl almaz bir durumdur.”

Kortay: Üzücü bir olay
Orta Eğitim Dairesi Müdürü Mehmet Kortay, olayın ardından Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde yatan Hüseyin Gazi’yi ziyaret etti. Kortay, “Kötü bir olay. Ne gerekiyorsa yapılacaktır. Konu Adli Şube’ye aktarılmıştır” dedi
İdris: Tüzük ve disiplin yönetmelikleri ne öngörüyorsa yapılacak
Levent Koleji Müdürü Asım İdris, Altan Derviş’in dün okula hiç gitmediğini söyledi ve bu nedenle öğrencileri ile diyaloğa geçemediklerini belirtti. Tüzük ve disiplin yönetmelikleri ne öngörüyorsa yapacaklarını belirten İdris şu şekilde konuştu:
“Olay okul dışında yaşandı. Öğrencimiz bugün (dün) okula gelmeyen bir öğrenciydi. O yüzden okuldan kaçması diye bir şey söz konusu değildir. Okula gelmediği için de bizim kendi öğrencimizle henüz bir temasımız olmadı. Bu tip durumlarda tüzükler disiplin yönetmelikleri ne gerekiyorsa yapılacaktır.”

Gökçebel: Peşini bırakmayacağız
Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası Başkanı Tahir Gökçebel, bunu yapanları kınadıklarını ve konunun peşini bırakmayacakların açıkladı. Gökçebel şu ifadeleri kullandı:
“Bunu yapanları kınıyorum. Durum polise intikal etmiştir. Bu suçu işleyenler derhal tutuklanıp cezasını çekmelidir. Böyle bir olay üzücü ve düşündürücüdür. Öğretmenlerin sorumluluğu sadece okul içerisinde değildir. Bu konuda daha hassas olunması gerekir. Biz bu konunun peşini bırakmayacağız.”

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Live Score & Live Score App