“55 bin Stg”lik bonservis krizi

0
25
“55 bin Stg”lik  bonservis krizi

Süper Lig ekiplerinden Doğan Türk Birliği Salih transferi için Küçük Kaymaklı’dan 55 bin Stg’lik (yaklaşık 162 bin TL) bonservis bedeli isteyince, transferin gerçekleşmesi çıkmaza girdi

Küçük Kaymaklı Başkanı Ali Başman, konu ile ilgili, bu tip yüksek bonservis bedeli ile oyuncu almayacaklarını açıklayarak Salih’i kiralamak istediklerini ya da bu oyuncunun yerine Brezilyalı Carlos’u getirmeyi düşündüklerini açıkladı

 Doğan Türk Birliği Başkanı Bayar Piskobulu ise bu sezon satış listesinde olan oyuncuların hiçbir takıma kiralanmayacağını, bu oyuncuları almak isteyen takımların ise bonservis bedelini ödeyerek alabileceğinin altını çizdi

Okan KARADEMİR

Futbolda transfer döneminin 31 Temmuz Çarşamba günü mesai saatinde bitecek olmasından dolayı transferdeki hareketlilik devam ediyor.
Süper Lig ekiplerinden Küçük Kaymaklı’nın, Doğan Türk Birliği’nden kadrosuna katmak istediği genç milli oyuncu Salih Güvensoy için iki kulüp yönetimi geçtiğimiz akşam yeniden bir araya geldi, ancak bu görüşmeden de olumlu bir sonuç çıkmadı.
Görüşmede, Doğan Türk Birliği yönetimi Salih için Küçük Kaymaklı’dan 55 bin Stg’lik (yaklaşık 162 bin TL) bonservis bedeli istedi.
Küçük Kaymaklı yönetiminin ise bonservis bedelinin çok yüksek olduğu gerekçesiyle, bu tip fiyatlar ödemeyeceklerini, Salih’e karşılık kadrolarında düşünmedikleri oyunculardan önerdiklerini ya da kiralık olarak transfer etmek istedikleri öğrenildi.

Ali Başman: Salih olmazsa Carlos
Küçük Kaymaklı Başkanı Ali Başman, Salih transferi konusunda geçtiğimiz akşam Doğan Türk Birliği yönetimi ile bir araya geldiklerini ancak bu tip bonservis bedeli ile oyuncu almayacaklarını açıkladı.
Başman, Salih’i kiralamak istediklerini ya da bu oyuncuya karşılık kadrolarında düşünmedikleri oyunculardan önerdiklerini ve bu doğrultuda Doğan yönetiminin bir iki gün içinde bunu görüşüp kendilerine karar vereceklerini belirtti.
Küçük Kaymaklı yönetimi, Salih transferinin gerçekleşmemesi halinde ise geçtiğimiz yıl başarılı bir performans çizen Brezilyalı oyuncuları Carlos’u getirmeyi planlıyor.

Bayar Piskobulu: Gerekirse oynamayacaklar
Doğan Türk Birliği Başkanı Bayar Piskobulu ise konu ile ilgi yapmış olduğu açıklamada; “Biz Salih’i bonservisli vermek istedik Küçük Kaymaklı ise kiralamak istedi” dedi.
Piskobulu, yönetim kurulu olarak almış oldukları karar ile bu sezon satış listesinde olan oyuncularının hiçbir takıma kiralanmayacağını, bu oyuncuları almak isteyen takımların ise bonservis bedelini ödeyerek alabileceğinin altını çizdi.
Piskobulu, tüm oyuncularla da görüştüklerini söyleyerek; “Oyuncularımıza 1 Ağustos saat 17.00’ye kadar sahaya inmelerini önerdik. Bu süreye kadar gelen gelir, gelmezlerse biz de kadromuzda hangi oyuncularla yola devam edeceğimizi biliriz ve oynamak istemeyenlerde gerekirse bu sezon futbol oynamaz” açıklamasında bulundu.